› bieżące
12:12 / 28.02.2014

Pożar w Krzewsku. Akcja ratownicza straży pożarnej trwała ponad trzy godziny!

Pożar w Krzewsku. Akcja ratownicza straży pożarnej trwała ponad trzy godziny!

fot. Bartłomiej Ryś

Kolejny pożar w okolicach Elbląga. W dniu wczorajszym (27.02), doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Krzewsku. Około godziny 20:30 dyżurny Straży Pożarnej w Elblągu przyjął zgłoszenie o pożarze. Jedna osoba została poszkodowana w tym zdarzeniu.

Do akcji przystąpiło 8 zastępów straży pożarnej, w tym z Elbląga, Markus i Krzewska. Doszczętnie spaleniu uległo poddasze i poszycie dachowe budynku. Dach był pokryty termitem – poinformował nas Marek Golec z Państwowej Stray Pożarnej w Elblągu.

W całym zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Przyczyną najprawdopodobniej było podtrucie. Mężczyzna od razu został przewieziony do szpitala w celu dokładnego przebadania. Akcja ratownicza trwała od godziny 20:30 do 00:02 w nocy.

Jak poinformował nas oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu mł. Asp. Krzysztof Nowacki, w tej sprawie będzie dochodzenie. Nie znamy dokładnej przyczyny pożaru, ale najprawdopodobniej był to samozapłon od instalacji kominkowej.

Straty szacowane są na około 30 tysięcy złotych. Trwały również rozmowy z Gminą, aby osobom mieszkającym w spalonym budynku zapewnić lokal zastępczy.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%