› bieżące
10:16 / 28.02.2019

Poznaj parkingi działające na lotnisku w Gdańsku

Poznaj parkingi działające na lotnisku w Gdańsku

W 2018 roku na terenie lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku spółka Interparking otworzyła parking P6 „Najtańszy”. Nie jest to jednak jedyny parking działający na lotnisku. Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się za granicę, sprawdź, gdzie opłaca się pozostawić samochód.

Strefa kiss&fly – gdy tylko chcesz się pożegnać

Strefa kiss&fly jest położona w odległości zaledwie 15 metrów od terminala. Postój na niej jest bezpłatny, o ile trwa do 10 minut. Za każdą kolejną minutę postoju trzeba płacić – 20-minutowy postój kosztuje 20 zł. W efekcie postój w strefie kiss&fly sprawdza się wyłącznie wówczas, gdy kogoś odwozisz na lotnisko i chcesz się z nim pożegnać przed odlotem.

Parkingi krótkoterminowe – P1 i P3

Tańszą alternatywą dla strefy kiss&fly są parkingi przeznaczone pod postój krótkoterminowy. Na lotnisku w Gdańsku są to parkingi oznaczone jako P1 i P3. Ile trzeba zapłacić za postój na nich? Za każde 10 minut operator nalicza 2 zł. Godzina postoju kosztuje 12 zł, a cały dzień 18 zł (na parkingu P1) i 22 zł (na parkingu P3). Parkingi P1 i P3 są usytuowane w niewielkiej odległości od terminala – odpowiednio 50 i 100 metrów.

Parkingi długoterminowe – P4, P5 i P6

Część osób podróżujących z gdańskiego lotniska wybiera się w dłuższą podróż. Właśnie z myślą o nich powstały parkingi przeznaczone pod parkowanie długoterminowe. To parkingi oznaczone jako P4, P5 i P6, które są położone w odległości 250 metrów od  terminala.

Łącznie na parkingach przeznaczonych pod parkowanie długoterminowe znajduje się ponad 2100 miejsc. Przy dłuższym pobycie za granicą pojazd warto zostawić na parkingu P6, który nieprzypadkowo został nazwany przez operatora – spółkę Interparking Polska – „Najtańszym”. Za 4 dni postoju na nim trzeba zapłacić 27 zł, a za 14 dni 67 zł.

Jak zapłacić na miejsce postojowe?

Zarządcą parkingów zlokalizowanych na lotnisku w Gdańsku jest spółka Interparking. Osoby podróżujące mogą zapłacić za miejsce postojowe na kilka sposobów. Na terenie parkingów znajdują się biletomaty. Płacić można zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zabraknie dla Ciebie miejsca postojowego, skorzystaj z możliwości zarezerwowania go przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan, a następnie podasz datę i czas wjazdu, numer rejestracyjny pojazdu oraz datę i czas wyjazdu. Po wpisaniu tych danych otrzymasz informacje o cenie miejsc postojowych na różnych parkingach. Wystarczy, że wybierzesz ten, na którym postój będzie Ci się najbardziej opłacał.

Rachunek za zarezerwowane miejsce postojowe opłacisz w wygodny dla siebie sposób – przez internet. Dzięki temu zapomnisz o szukaniu najbliższego biletomatu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%