12:11 / 09.09.2016

Poznaj Preply - Nauka niemieckiego na Pomorzu

Poznaj Preply - Nauka niemieckiego na Pomorzu

Jeśli mieszkasz w niewielkiej miejscowości i chcesz podjąć naukę języka niemieckiego, nie musisz dojeżdżać na kurs językowy do większego miasta, ani też z braku laku decydować się na korepetycje indywidualne z jedynym korepetytorem w okolicy. Na Pomorzu język niemiecki jest stosunkowo popularny, co prawda nie dorównuje językowi angielskiemu, to jednak o wiele łatwiej jest zorganizować sobie naukę stacjonarną niżeli na przykład języka japońskiego. W przypadku nauki online nie ma większej różnicy, czy zamieszkujemy Pomorze czy Podkarpacie, czy chcemy uczyć się niemieckiego, czy arabskiego. Doskonałą platformą edukacyjną, z którą bez problemu nauczysz się niemieckiego od podstaw aż po poziom biegłej znajomości jest preply.com. Portal oferuje e-korepetycji oraz korepetycje stacjonarne na terenie całej Polski, jak również konwersacje językowe z native speakerami z Nimiec i nie tylko.

Jak przystąpić do Preply?

Nic prostszego, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu zostanie nam utworzone konto użytkownika Preply. N start dostaniemy godzinę zajęć online od Preply (pisaliśmy już o Preply na łamach elblag.net), którą możemy dowolnie wykorzystać na zajęcia przez Skype. To doskonała okazja, by sprawdzić jak działa portal, jak i jakimi zaletami wyróżniają się korepetycje przez Skype. Mając już konto w Preply, którego założenia, jak i utrzymanie nic nie kosztuje możemy przystąpić do poszukiwań stosownej oferty zajęć z niemieckiego. Jeżeli interesuje nas tylko język niemiecki, winniśmy w wyszukiwarce ofert zaznaczyć język niemiecki, jak i dokonać wyboru czy chcemy otrzymać w wyniku szukania oferty stacjonarne, czy też zdalne. Szukając korepetytorów stacjonarnych mamy możliwość wpisania rejonu, jaki nas interesuje, może być to konkretne miasto, miejscowość, jak i województwo.

Gdy zależy nam na zdalnej nauce nie musimy wybierać regionu i lokalizacji, która traci na znaczeniu, bowiem bez względu na odległość dzielącą ucznia od nauczyciela możemy się równie skutecznie uczyć, łącząc się audio bądź wideo przez Skype. Skupić się wówczas można na innych kryteriach wyboru, jak chociażby dyspozycyjność czasowa. Często z uwagi na swoją niedyspozycyjność szukamy korepetycji, które będziemy mogli wpasować w nasz grafik. Jeżeli jednak bardziej zależy nam na przeszukaniu bazy Preply celem znalezienia korepetycji z niemieckiego w określonej stawce godzinowej możemy również skorzystać z zakresu cen, który ograniczy nasze poszukiwania i przefiltruje dostępne profile lektorów. To ważne, byśmy w wygodny sposób mogli skorzystać z oferty korepetycji otrzymując tylko te oferty, którymi jesteśmy zainteresowani, bez potrzeby przeszukiwania setek ofert nas nie interesujących. To właśnie jeden z wyróżników oferty Preply.

W konkurencyjnych serwisach nie mamy możliwości tak szczegółowego filtrowania ofert, by łatwo i szybko uzyskać dokładnie te, których szukamy. Otrzymane oferty korepetytorów to nic innego jak lista profili lektorów. Każdy profil zawiera opis doświadczenia i kwalifikacji korepetytora, stawkę godzinową, preferowane godziny zajęć, metody nauczania itp. Opisy proponowanych zajęć uwzględniają również poziom zaawansowania i wyczerpujący opis dotyczący prowadzenia korepetycji, jak i dodatkowe informacje, które mogą się nam przydać, jak chociażby tematykę zainteresowań korepetytora. Poza ofertą lektora profil ogłoszeniowy zawiera także opinie i oceny wystawiane korepetytorowi przez jego uczniów. To najlepsze referencje z pierwszej ręki, pomocne w wyborze lektora. Jest to kolejny z wyróżników Preply. Nie musimy szukać opinii o danym lektorze, bowiem w tym samym portalu mamy dostęp do opinii o nauczycielach.

Omawiając platformę preply.com warto wspomnieć o kwestii rozliczenia za korepetycje. Obawiając się oszustwa w sieci, wiele osób woli być ostrożnym. Preply gwarantując ochronę interesów korepetytorów i uczniów zarazem zyskuje przewagę nam ofertami zamieszczanymi w innych portalach ogłoszeniowych. Jako pośrednik Preply pobiera od uczniów opłatę za zajęcia z góry, czy to za pojedynczą lekcję, czy też za pakiet zajęć. Środki można wpłacać na konto Preply kartą płatniczą, jak również przez PayU, PayPal, co dodaje atrakcyjności i komfortu rozliczeniu, przy okazji generując oszczędności na przelewach zagranicznych itp. Ochrona pośrednika Preply polega na tym, iż środki wypłacane są korepetytorowi dopiero po zrealizowaniu zajęć, zaś uczeń ma możliwość reklamowania usługi i otrzymania zwrotu wpłaconych środków w razie  rażącego naruszenia zasad udzielania korepetycji i niezgodności z ofertą.

Jak wygladają e-korepetycje?

Mieszkając na Pomorzu np. w Elblągu nie musimy rezygnować z nauki online, wręcz przeciwnie. Mimo iż w wielu miastach i miasteczkach na Pomorzu mamy dostęp do edukacji językowej, może okazać się że nauka niemieckiego najlepiej nam wychodzi przez Skype. W praktyce korepetycje online nie różnią się od tradycyjnych poza ty, ze rozmawiamy na odległość a nie widząc się bezpośrednio, siedząc face to face. Samej nauce to nie przeszkadza. Zaletą e-nauki jest możliwość nauki w domu, jak i w dowolnym miejscu, gdzie tylko jest nam wygodnie i czujemy się komfortowo. Kolejnym z plusów jest możliwość dopasowania czasu nauki do własnych możliwości. Ustalając zasady współpracy z korepetytorem możemy zrealizować pojedyncze zajęcia, jak i umówić się na okazjonalne spotkania uzupełniające i urozmaicające nasz proces nauki, jak też na cykliczne lekcje niemieckiego przez Skype zastępujące kurs językowy. Forma zajęć, ich czas i miejsce zależy od indywidualnych ustaleń, podobnie jak i zawartość korepetycji i metoda nauki, które to korepetytor winien umiejętnie dostosować do naszych zdolności i potrzeb, oczekiwań językowych.

Dobierając odpowiedniego nauczyciela możemy uczyć się tak jak lubimy, czerpać z nauki wiele przyjemności i satysfakcji, a co więcej skutecznie zdobywać kolejne etapy zaawansowania w języku niemieckim. Efektywność nauki z Preply potęgują funkcjonalności portalu poprawiające komfort nauki, jednakże zasadniczą zasługą swobody i zadowolenia z zajęć przez Skype są zalety jakie płyną z uniezależnienia zajęć i nauki od miejsca i czasu sztywnie określonego. E-korepetycje dedykowane są nie tyko osobom z zaległościami i brakami wiedzy, ale i tym co chcą ją poszerzyć, poznać ciekawostki językowe i poćwiczyć swoje umiejętności w drodze konwersacji. Konwersacje z niemieckiego to ważny element procesu nauki, o który warto zadbać, czy to z Preply, czy też poprzez obcowanie z Niemcami, Austriakami na żywo.

Korepetycje dostępne w Preply mogą posłużyć nam jako element sprawdzający, weryfikujący postępy czy wiedzę posiadaną sprzed lat, jak i być przygotowaniem do matury z niemieckiego czy egzaminu państwowego. Mają one szerokie spektrum zastosowania, dodatkowo są idealne dla każdego, niezależnie od jego zdolności, potrzeb. Dzięki temu zyskują tak szerokie grono zainteresowanych i zadowolonych z tej opcji e-nauki. Korepetycje na znaczeniu zyskują dzięki indywidualizacji nauki i bezpośredniemu kontaktowi z nauczycielem, co wpływa na uczniów motywująco i dyscyplinująco. Preply wykorzystując potrzeby odbiorców w zakresie ułatwienia dostępu do korepetycji doskonale spełnia swe zadanie i wciąż ewoluuje wpisując swoją ofertę w oczekiwania internautów.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%