› poradnik
13:36 / 24.12.2020

Poznaj zalety parkietów dębowych

Poznaj zalety parkietów dębowych

Wykończenie podłogi nowego domu czy mieszkania to jeden z ważniejszych elementów, który wpływa na funkcjonalność czterech kątów. Obecnie pojawia się coraz więcej możliwości w tym zakresie. Nadal jednak dużą popularnością cieszą się parkiety drewniane. Dowiedz się, jak są ich zalety i w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej.
 

  1. Jaką podłogę do domu wybrać?
  2. Parkiet dębowy – zalety

Jaką podłogę do domu wybrać?

Podłoga wpływa nie tylko na aranżację całego pomieszczenia, ale również jego funkcjonalność. Okładzina podłogi powinna zapewniać odpowiednią amortyzację, a także komfort dla stóp. Oprócz tego powinna odznaczać się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest również łatwość do utrzymania powierzchni w czystości. W pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka, podłoga powinna być dodatkowo odporna na wilgoć oraz uszkodzenia chemiczne.

Oprócz powyższych aspektów pod uwagę należy wziąć oczywiście aranżację pokoju czy mieszkania. Podłoga powinna pasować do mebli oraz reszty wystroju.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór podłóg różnego typu: okładziny drewniane i drewnopodobne, kafelki, marmur czy panele winylowe.

Każdy z oferowanych materiałów odznacza się innym właściwościami.

Parkiet dębowy – zalety

Parkiety drewniane cieszą się dużą popularnością już od wielu lat. Są również polecane przez architektów.
Parkiet z litego drewna to dobry wybór dla osób, które poszukują podłogi trwałej i odpornej na uszkodzenia, a przy tym o eleganckim i stylowym wyglądzie.

Podłoga z naturalnego drewna zapewnia domownikom wygodę podczas chodzenia. Naturalne drewno jest ciepłe, a także gwarantuje dobrą amortyzację.

Parkiet dębowy doskonale nadaje się także od ogrzewania podłogowego. Materiał dobrze przewodzi ciepło, a przy tym wolno je oddaje, zapewniając dzięki temu odpowiednią temperaturę przez długi czas. Dodatkowo drewno nie kurczy się pod wpływem temperatury, jest higroskopijne i odporne na wilgoć.

Warto wiedzieć również, że zarówno elementy wykończenia, jak i aranżacji mieszkania wykonane z drewna wprowadzają do mieszkania zdrowy mikroklimat. Naturalny materiał ma właściwości antystatyczne, przez co nadaje się do mieszkań alergików.

Podłogi drewniane dostępne są również w wielu dekorach, odcieniach oraz strukturach. Daje to szerokie możliwości aranżacyjne.

Wysokiej jakości podłogi drewniane proponuje producent parkietów Budnik. Wybierając ofertę sprawdzonej firmy, uzyskujemy pewność, że parkiet przez wiele lat dobrze będzie pełnił swoją funkcję, a przy tym elegancko się prezentował.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%