› imprezy
12:30 / 06.02.2013

Poznajcie przygody sympatycznego świstaka Gwizdka. Biblioteka zaprasza przedszkolaki!

Poznajcie przygody sympatycznego świstaka Gwizdka. Biblioteka zaprasza przedszkolaki!

W najbliższy wtorek 12 lutego o godz. 17.00 przedszkolaki i ich rodzice zaproszeni są na kolejne spotkanie z cyklu „Bajkowa Wyspa”. Spotkania w tym cyklu odbywają się w  Filii nr 5 na Osiedlu Zawada. Podczas zajęć dzieci i ich opiekunowie zapoznają się z sympatycznym świstakiem Gwizdkiem z książki „Gwizdek i śniegowa kula” Barbary Gawryluk, wezmą udział w grach i zabawach. Wstęp wolny.

„Gwizdek i śniegowa kula” to druga, z czterech części przygód sympatycznego świstaka Gwizdka, zamieszkującego w Tatrach. Świstak, zbudzony przez głośne chrapanie Taty i Wujka Fuńka, wymyka się z norki, aby zobaczyć zimę. Pierwszy raz bawi się na śniegu, spotyka także narciarzy i zwierzątka, które nie zapadają w sen zimowy.

Drogi rodzicu!
Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej
(I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Zajęcia są bezpłatne.

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1, to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywają się zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć są oczywiście książki i ich bohaterowie. Serdecznie zapraszamy!!!

Kontakt:

tel.55 625 60 95
e-mail: filia.nalazkow@bibliotekaelblaska.pl

Źródło: Aleksandra Buła
Biblioteka Elbląska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%