› sport
12:17 / 25.04.2013

Poznaliśmy finalistów Awangarda Volley Liga w Elblągu!

Poznaliśmy finalistów Awangarda Volley Liga w Elblągu!

fot. MOSiR Elbląg

Rozegrano mecze półfinałowe w Awangarda Volley Lidze prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a to oznacza, że finał rywalizacji amatorskich drużyn siatkówki już bliski. Wiadomo, że Mistrza Elbląga szóstej edycji amatorskiej ligi i drużyny, które zajmą miejsca na podium, poznamy w sobotę 27 kwietnia.

W minionym tygodniu wyłoniono finalistów Awangarda Volley Ligi.

W pierwszym pojedynku półfinałowym między drużynami Merkury Elbląg i obrońcą tytułu mistrzowskiego Nauką Jazdy ADAM po pierwszym secie zanosiło się na dużą niespodziankę. Siatkarze Merkurego sprawili psikusa faworytom wygrywając tę partię na przewagi. Kolejne sety charakteryzowała ambitna walka obu zespołów o każdy punkt, ale lepsi okazali się utytułowani rywale.

Nauka Jazdy ADAM - Merkury Elbląg 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:18)

Do wyłonienia drugiego finalisty Awangarda Volley Ligi konieczne okazało się rozegranie pięciu setów w meczu KAM z Old Boys. O zwycięstwie Old Boys i awansie tej drużyny do finału zdecydował tie break.

KAM - Old Boys 2:3 (25:22, 24:26, 23:25, 25:16, 11:15)

Były duże emocje w półfinałach ligi, z pewnością nie zabraknie ich w finałach decydujących o miejscach na finiszu rozgrywek. A te już w nadchodzącą sobotę (27 kwietnia) w hali Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Szańcowej 2.

Już o godz. 10.00 na boisko wybiegną drużyny Merkury Elbląg i KAM, które stoczą pojedynek o III miejsce w lidze. Na godz. 11.30 zaplanowano mecz finałowy Nauka Jazdy ADAM - Old Boys.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu finałowego w hali odbędzie się ceremonia zakończenia rozgrywek połączona z wręczeniem nagród.

Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić elblążan w nadchodzący weekend do hali Szkoły Podstawowej nr 8. Wstęp na mecze jest wolny, a organizatorzy zapraszają do aktywnego kibicowania drużynom podczas przebiegu sportowej rywalizacji.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%