› bieżące
17:04 / 31.07.2015

Pozycje na weekend - 1 i 2 sierpnia

Pozycje na weekend - 1 i 2 sierpnia

Już dzisiaj rozpoczyna się wymarzony weekend, kiedy to po 5 ciężkich dniach pracy możemy w końcu odpocząć. Oczywiście, o ile w sobotę i niedzielę nie pracujemy. Co prawda, nie każdemu jest to dane, ale mimo wszystko warto zapoznać się z naszymi „Pozycjami na weekend”.

Sobota, 1 sierpnia
Jak co tydzień, odbywa się „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem Grzegorz Rembacz, przewodnik PTTK Elbląg zabierze wszystkich zainteresowanych w wycieczkę podczas której opowiadać będzie o elbląskich szpitalach pierwszej połowy XX wieku. Jak zawsze, gorąco polecamy!

Jutrzejszy dzień to także 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku uroczystość uświetni inscenizacja historyczna pn. "III Barykada 44". Wydarzenia związane z rocznicą rozpoczynają się o godzinie 17:00 przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego - Skwer Rotmistrza Pileckiego).

Kino Światowid w tym dniu ma pięć propozycji filmowych: „Imperium robotów”, „Człowiek-mrówka”, „Szubienica”, „Klucz do wieczności” i „Koko smoko”. Ponadto cały czas można oglądać wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego.

W Galerii EL dominuje wystawa „Miasto-rzestrzeń-maszyna”, poświęconą 50-leciu Biennale Form Przesrzennych. Za to w Muzeum Archeologiczno-Historycznym gości wystawa „Co robimy w ukryciu” - inaczej mówiąc, jak wyglądała kiedyś łazienka elblążanina.

Niedziela, 2 sierpnia
W niedzielę również cotygodniowa propozycja: Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2015. Tym razem prezentując program „Promenadowe muzykowanie” wystąpią: Zuzanna Kassak (śpiew, fortepian), Katarzyna Libront (śpiew, skrzypce), Michał Światkowski (skrzypce), Tadeusz Kassak (akordeon, fortepian, skrzypce).

Poza tym proponujemy skorzystać z repertuaru Kina Światowid. Tam pięć propozycji filmowych: Imperium robotów”, „Człowiek-mrówka”, „Szubienica”, „Klucz do wieczności” i „Koko smoko”. Przed lub po seansie proponujemy obejrzeć wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego.
 

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%