› zapowiedzi
14:29 / 04.12.2015

Pozycje na weekend – 4, 5, 6 grudnia

Pozycje na weekend – 4, 5, 6 grudnia

W pierwszy weekend grudnia rządzi Mikołaj i wszystko co z nim związane. A jest w czym wybierać, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszego weekendowego rozkładu wydarzeń.

Piątek, 4 grudnia
Jeszcze dzisiaj zdążycie na jedno z kilku wydarzeń. Pierwsze z nich rozpoczną się o godzinie 17:00. W filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej odbędzie się wernisaż prac Stanisławy Bujnowicz pt. „Poszukiwanie”. W tym samym czasie, również w Bibliotece Elbląskiej, ale już na Starym Mieście odbędzie się ostatnie czytanie bajek w ramach XII ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”.

Godzinę później, o 18:00 w galerii „Filar Sztuki” przy bibliotece PWSZ w Elblągu odbędzie się wernisaż wystawy Karoliny Kardas „Cielesność”. O tej samej godzinie, w Bibliotece Elbląskiej wyświetlony zostanie ostatni film w ramach pokazów pofestiwalowych 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Tym razem będzie można obejrzeć izraelską produkcję, „Głosy z budki”.

Z aktualnych wystaw zachęcamy do obejrzenia Magicznych Kaszub widzianych okiem Ryszarda Siwca oraz „Nekrofuturyzm w dizajnie” przygotowany przez Synawilczura.

Warto zainteresować się co jest wyświetlane w elbląskich kinach: Światowid i MultikinoWszystkie piątkowe wydarzenia znajdziecie jak zwykle w naszym kalendarzu.


Sobota, 5 grudnia
Sobota rozpocznie się aktywnie już o godzinie 9:00. Wszystko za sprawą I Mikołajkowych Mistrzostw Elbląga w Judo Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Zapraszamy do hali sportowej Gimnazjum nr 9 
przy ul. Browarnej 1.

Na godzinę 10:00 proponujemy przenieść się na Stare Miasto, gdzie rozpocznie się Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację. W tym samym czasie filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym VAMOS zaprasza na Mikołajkowe spotkanie z planszówkami, które potrwa do godziny 15:00.

Z kolei o 11:00 CSE Światowid zaprasza najmłodszych na Mikołajkowe czytanie bajek. Zabierz swoje szkraby sprzed telewizora i spędź z nimi czas na wspólnym czytaniu bajek.
Również Mikołajkowe wydarzenie zaplanował Uczniowski Klub Sportowy „Tomita”, który organizuje po raz szósty Turniej Judo dla Dzieci – Tomita Cup. Zachęcamy do kibicowania w hali Centrum Sportowo-Biznesowym.

Kolejnym wydarzeniem w Elblągu będzie Charytatywny Maraton Fitness, który rozpocznie się o 16:00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka 34. Pieniądze z cegiełek zostaną w całości przekazane na rzecz elbląskiego schroniska.

Wśród wystaw, które warto zobaczyć w sobotę, proponujemy: Magiczne Kaszuby widziane okiem Ryszarda Siwca oraz „Nekrofuturyzm w dizajnie” przygotowany przez Synawilczura.

Kinomaniaków odsyłamy oczywiście do sprawdzenia repertuarów kin Światowid i Multikino. Listę wszystkich sobotnich wydarzeń znajdziecie w naszym kalendarzu – kalendarz.elblag.net


Niedziela, 6 grudnia
W niedzielę Mikołajkowe wydarzenia rozpoczną się o godzinie 11:00, kiedy to na parkingu przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej zbiorą się MotoMikołaje. Jak zwykle, odwiedzą dzieci i młodzież w Domu Pomocy przy ul. Kasprzaka oraz małych pacjentów elbląskich szpitali.

Równo o 11:55 wyruszy z pętli przy ul. Ogólnej pierwszy Mikołajkowy tramwaj. Zabytkowy wagon Konstal 5N będzie jeździł po trasie linii nr 4.

O 12:00 kino Światowid odwiedzi Mikołaj oraz jego Elfy. W połączeniu z projekcją bajki „Dobry dinozaur” będzie to ciekawa propozycja dla dzieci.

Od godziny 16:30 zapraszamy również na Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie wizytować będzie Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. O godz. 16.45 planowany jest występ chórku szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 15, który zaśpiewa kolędy i pastorałki. Chwilę później nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki z udziałem Prezydenta miasta oraz występ Katarzyny Czoski (wokal) – uczestniczki „Bitwy na głosy” oraz Łukasza Pacera (saksofon).

O godzinie 18:00 zapraszamy na lodowisko, które również odwiedzi Św. Mikołaj. Sprawdźcie szczegóły wydarzenia „Mikołajki z Media Markt”. O tej samej porze MKS Truso theConstruct Elbląg rozpocznie walkę o punkty z Politechniką Gdańską. Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Korczaka 34.

W niedzielę również można obejrzeć dwie wystawy - Magiczne Kaszuby widziane okiem Ryszarda Siwca oraz „Nekrofuturyzm w dizajnie” przygotowany przez Synawilczura.

Warto zainteresować się repertuarem kin Światowid i Multikino. Natomiast wszystkie niedzielne wydarzenia możecie sprawdzić jak zawsze w naszym kalendarzu.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%