› imprezy
12:51 / 04.09.2015

Pozycje na weekend – 4, 5, 6 września

Pozycje na weekend – 4, 5, 6 września

Już dzisiaj rozpoczyna się pierwszy, wrześniowy weekend, kiedy to po 5 ciężkich dniach pracy możemy w końcu odpocząć. Oczywiście, o ile w sobotę i niedzielę nie pracujemy. Co prawda, nie każdemu jest to dane, ale mimo wszystko warto zapoznać się z naszymi „Pozycjami na weekend”.

Piątek, 4 września
W piątek mamy trzy propozycje dla fanów kina. Po pierwsze, w stanicy wodnej w Nadbrzeżu wyświetlony zostanie ostatni film w ramach projektu „Kolej na kino”. Ponadto do kina Światowid wchodzą na ekrany dwa nowe filmy - „Transporter: Nowa moc” i „W nowym zwierciadle. Wakacje”. Poza tym w kinie Światowid możemy obejrzeć filmy: „Żyć nie umierać”, „Barbie: Rockowa Księżniczka” i „We are your friends”.

O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert zespołu COCHISE w Pubie Sąsiedzi.

Pasjonaci Elbląga powinni zainteresować się wystawą „Moje miasto Elbląg – lata 90-te”, której wernisaż odbędzie się o godzinie 18:00 w Fili nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada.

Sobota, 5 września
Sobota to zdecydowanie sportowy dzień. Centrum Tańca „Promyk” zaprasza wszystkich elblążan na godzinę 16:00 na plac Jagiellończyka, gdzie odbędzie się taneczny maraton. Fani piłki nożnej do wyboru mają dwie propozycje: mecz pomiędzy ZKS Olimpią Elbląg, a Huragan Morąg oraz Concordią Elbląg, a Sokół Ostróda. Na sportowe emocje zaprasza również EKS Start, który podejmie wyzwanie z MKS Selgros Lublin.

Z wydarzeń muzycznych proponujemy Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode, który odbędzie się w pubie Sąsiedzi. Nieco innym wydarzeniem kulturalnym będzie Narodowe Czytanie. W Elblągu odbędzie się po raz czwarty. Propozycje wspólnego czytania otrzymaliśmy oczywiście od Biblioteki Elbląskiej oraz od C.H. Ogrody.

Tego samego dnia w Elblągu pojawi się nikt inny, jak Grzegorz Braun - polityk, publicysta, krytyk medialny. W tym roku startował w wyborach prezydenckich, w których zajął 8 miejsce. Znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz tradycjonalistycznych przekonań.

Fani kina do wyboru będą mieć pięć filmów: „Transporter: Nowa moc”, „W nowym zwierciadle. Wakacje”  „Żyć nie umiera攄Barbie: Rockowa Księżniczka” i „We are your friends”. Oczywiście wszystkie w kinie Światowid.

Niedziela, 6 września
Pierwsza niedziela września wygląda na wyjątkowo spokojną. W naszych propozycjach goszczą film w kinie Światowid: Fani kina do wyboru będą mieć pięć filmów: „Transporter: Nowa moc”, „W nowym zwierciadle. Wakacje”  „Żyć nie umiera攄Barbie: Rockowa Księżniczka” i „We are your friends”.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%