› zapowiedzi
10:52 / 06.11.2015

Pozycje na weekend – 6, 7, 8 listopada

Pozycje na weekend – 6, 7, 8 listopada

Rozpoczynający się listopadowy weekend zapowiada się ciekawie. Do wyboru mamy dużo sportowych wydarzeń. Na kinomaniaków również czeka m.in. premiera kolejnego filmu z Jamesem Bondem w roli głównej.  Zachęcamy do sprawdzenia, jakie pozycje na weekend przygotowaliśmy.


Piątek, 6 listopada
Na początek warto wspomnieć o dwóch wernisażach. Pierwszy odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej, w Galerii Spatium Novum. Tam o 18:00 będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „10 lat w Areszcie Sztuki”. Trochę wcześniej, bo o 17:00 odbędzie się wernisaż w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Warszawskiej. Zaprezentowane zostaną prace Barbary Szwedowskiej, „absolwentki” MDK. Oczywiście cały czas można oglądać wystawę prac „Lost and found” Małgorzaty Szymankiewicz, która gości w murach Galerii EL.

Z koncertowych propozycji warto przypomnieć o koncercie Edyty Geppert, który odbędzie się o 19:00 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Kto nabył zaproszenia, przyczynił się do zbiórki funduszy na stypendia dla uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i prowadzenie akcji „Zdrowe ząbki” w elbląskich przedszkolach. 
Również tego wieczoru w Mjazzdze zagości jedna z najlepszych polskich grup reggae, czyli Jafia. Początek koncertu o 20:15.

Ponadto nie możemy zapomnieć o premierach kinowych. Fani Jamesa Bonda z pewnością czekają na premierowy pokaz, który odbędzie się kilka minut po północy. Polecamy sprawdzić repertuar kin Światowid i Multikino.


Sobota, 7 listopada
Sobota zapowiada się bardzo aktywnie! A to jak zwykle za sprawą sportowych wydarzeń. Na początek chcemy zaprosić do udziału w VII Grand Prix Elbląga w biegach na orientację – runda II. Zbiórka o godzinie 10:00, więc kto pełen sił, niech szykuje się do sportowej rywalizacji.

Jeżeli chodzi o mecze, to wybór jest duży - aż trzy mecze. W pierwszym ZKS Olimpia Elbląg podejmie zmagania z Olimpia Olsztynek. Z kolei EKS Start Elbląg będzie walczyć o punkty z Energia AZS Koszalin. Na sam koniec sportowej soboty E.Leclerc Orzeł Elbląg zmierzy się z UKŻPS Kościan.

Warto wspomnieć również o wyjazdowych meczach – Concordia Elbląg zagra z GKS LZS Wikielec oraz o punkty powalczy Mlexer Elbląg z UKS Victoria Repro Płock.

Dla najmłodszych oraz ich rodziców chcemy przypomnieć o akcji „Bajkowy weekend dla najmłodszych”, który rozpocznie się w Światowidzie o 10:00. W ramach akcji odbędzie się czytanie bajek oraz gry i zabawy. Również w Światowidzie odbędzie się konkurs wokalny „Jedzie pociąg z daleka”. Jak sama nazwa wskazuje, młodzi i utalentowani muzycznie zaśpiewają piosenki Ryszarda Rynkowskiego.

Nie zapominajmy o wystawach: „10 lat w Areszcie Sztuki” w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej, w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Warszawskiej można obejrzeć prace Barbary Szwedowskiej, „absolwentki” MDK, a w Galerii EL wystawę prac „Lost and found” Małgorzaty Szymankiewicz.

Sobota to oczywiście doskonały moment aby udac się wraz z najbliższymi na film. Warto sprawdzić, co oferują kina Światowid i Multikino.


Niedziela, 8 listopada
Niedziela również zapowiada się na sportowo. Na początek chcemy zaproponować VI turniej z cyklu „7 z 10”, czyli coś dla fanów darta. Czujesz się dobry w tym sporcie? Spróbuj swoich sił i rzuć wyzwanie profesjonalistom!

Jednak to dopiero po południu. Zdecydowanie wcześniej, bo o 10:00 polecamy otwarte zawody strzeleckie, które odbędą się na strzelnicy klubu WKS Flota. Tym razem wyborowi elbląscy strzelcy podejdą do rywalizacji w konkurencjach: Kpn – 20 (strzelnica pneumatyczna 10 m) oraz Psp – 20 i Psp 3x10 (strzelnica kulowa 25 m). Jeśli do tej pory nie miałeś okazji odwiedzić najlepiej wyposażonej strzelnicy w Elblągu i spróbować swoich sił w tej wymagającej dyscyplinie, nie zwlekaj!

Dopingować w końcówce tygodnia możemy zawodników podczas trzech meczy. Pierwszy, na wyjeździe to pojedynek Olimpii Elbląg (juniorzy) z OKS Stomil Olsztyn. Natomiast o 16:00 w Centrum Sportowo Biznesowym rozegrana zostanie Orlen Liga - zmierzą się w niej PGE Atom Trefl Sopot z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Ostatnim sportowym akcentem tygodnia będzie spotkanie z koszykarską III ligą. Do Elbląga przyjedzie Gama Starogard Gdański, który zmierzy się z MKS Truso theConstruct Elbląg.

Dla tych, którzy chcą spędzić niedzielę zdecydowanie spokojniej, polecamy zapoznać się z repertuarem kin Światowid i Multikino.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%