› bieżące
09:42 / 26.05.2022

Praca na morzem - Jak szukać pracy w Gdańsku?

Praca na morzem - Jak szukać pracy w Gdańsku?

Gdańsk ze względu na swoje strategiczne położenie przyciąga zagranicznych i krajowych inwestorów. Tamtejszy rynek pracy jest otwarty dla specjalistów wielu branż, studentów oraz osób poszukujących pracy dorywczej lub sezonowej. Chcesz pracować nad morzem? Dowiedz się gdzie szukać najlepszych ofert.

Gdzie szukać pracy w Gdańsku?

Na stronie :https://www.gowork.pl/praca/gdansk;l pracodawcy codziennie zamieszczają setki ofert pracy. Serwis ten umożliwia filtrowanie wyników na podstawie: wysokości wynagrodzenia, formy umowy oraz rodzaju etatu. Dzięki czemu szybko i sprawnie znajdziesz ogłoszenia dopasowanie do Twoich oczekiwań. Co więcej, za pośrednictwem tego serwisu możesz także przesłać swoje CV oraz sprawdzić opinie na temat pracy w danych firmach.

Obecnie istnieje w Polsce kilkadziesiąt portali z ofertami pracy. Aktualne ogłoszenia znajdziesz także w mediach i serwisach społecznościowych (LinkedIn, GoldenLine), urzędach i agencjach pracy oraz na portalach internetowych.

Warto również co jakiś czas przeglądać strony internetowe firm. Często znajdziemy tam aktualne oferty pracy. Mało tego wiele organizacji decyduje się o rekrutację w oparciu o wewnętrzną bazę danych. Dlatego warto przesłać swoje CV za pośrednictwem dostępnego na stronie www formularza.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z Gdańskiem, sprawdzaj ogłoszenia na początku roku, wtedy bowiem pojawia się najwięcej ofert dotyczących stałego zatrudnienia. Jeśli jednak pragniesz jedynie przeżyć przygodę i spędzić czas nad morzem - znajdziesz tu z łatwością zatrudnienie sezonowe.  
 

Jak wygląda rynek pracy w Gdańsku?

Wiele osób poszukuje ofert związanych z wykonywaniem pracy zdalnej. Pracodawcy z Pomorza poszukują najczęściej: specjalistów z branży IT, księgowych,  rekruterów, doradców biznesowych, specjalistów ds, obsługi klienta i analityków biznesowych. W przypadku tych stanowisk najczęściej oferowana jest współpraca na podstawie umowy o pracę lub B2B.

Gdańsk jest również atrakcyjnym miastem dla studentów. Mogą oni liczyć na zatrudnienie na takich stanowiskach jak: barista, dostawca jedzenia, kurier, kelner, barman. Najczęściej pracodawcy oferują studentom pracę na umowę zlecenie, elastyczne godziny pracy oraz niewielki zakres obowiązków. 

Najwięcej pracowników zatrudnionych jest w gdańskich firmach zajmujących się handlem oraz przetwórstwem przemysłowym. Przykładowo w Lotos Gdańsk, Energa Gdańsk, Intel Technology pracę znalazło 3-5 tysięcy osób.

Według statystyk Gdańskiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w mieście wynosi 2,8% (stan na marzec 2022). Natomiast przeciętne wynagrodzenie sięga 6 604 złote brutto. Najwięcej zarabiają osoby zatrudnione w IT, prawnicy i inżynierowie. Na zarobki nie powinni także narzekać pracownicy sektora finansowego i budowlanego.

Podsumowanie

Gdańsk to miasto możliwości. Znajdziesz tu pracę w turystyce i rekreacji, gastronomii i hotelarstwie. Odnajdą się tutaj zarówno osoby stawiające na rozwój kariery zawodowej, jak i osoby szukające wakacyjnych przygód. Celem znalezienia najlepszych i sprawdzonych ofert warto wybrać serwisy internetowe, które znacząco ułatwiają proces poszukiwań.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%