› bieżące
08:12 / 24.04.2019

Praca tymczasowa za granicą sposobem na podreperowanie budżetu

Praca tymczasowa za granicą sposobem na podreperowanie budżetu

Choć problem bezrobocia w naszym kraju znacząco się zmniejszył wiele osób nadal narzeka na trudności z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Bardzo często zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie odłożyć nic na przyszłość lub realizację swoich planów.

Sprawia to, że zaczynamy poszukiwać rozwiązań tego problemu. Wśród tych, które warto rozważyć wymienić należy podjęcie sezonowej pracy poza granicami naszego kraju. Nie da się bowiem ukryć, że dzięki takiej decyzji możemy odłożyć naprawdę sporo w stosunkowo niedługim czasie. Tym bardziej, że właśnie zaczyna się sezon prac tymczasowych. Warto to więc wykorzystać.

Praca tymczasowa - na jakich stanowiskach mogę podjąć zatrudnienie?

Większości z nas praca sezonowa kojarzy się ze zbiorem owoców i warzyw. Faktycznie, rolnictwo to jedna z branż, która zawsze w okresie letnim potrzebuje pracowników. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to jedyna opcja. W sezonie letnim pożądani są bowiem również pracownicy gastronomii, osoby chcące pracować w branży turystycznej i hotelowej a także budowlańcy. Jak więc widać, możliwości jest naprawdę sporo.

Jakie kraje chętnie zatrudniają pracowników tymczasowych i ile mogę zarobić?

Obecnie wiele krajów europejskich poszukuje pracowników tymczasowych. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością wśród osób poszukujących pracy możemy wymienić między innymi Niemcy, Holandię czy Hiszpanię. Ile możemy zarobić w tych krajach? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju wykonywanej pracy, naszego doświadczenia i znajomości języka. Niemniej jednak, pracując przy zbiorach truskawek w Niemczech możemy zarobić do 10 Euro na godzinę. Decydując się na pracę w Holandii musimy zaś wiedzieć, że nasza wypłata będzie uzależniona od wieku - stawka minimalna za dzień pracy waha się bowiem od niespełna 35 Euro za dzień w przypadku 18 latków aż do 74 Euro w przypadku osób, które mają więcej niż 22 lata. Oczywistym jest również, że pracownik firmy budowlanej zarobi więcej niż osoba zbierająca warzywa, dlatego warto poszukiwać ofert, które są najbardziej atrakcyjne.Niemniej jednak,mimo wszystko warto nadmienić, że wynagrodzenie za granicą jest znacznie wyższe niż to, które możemy osiągnąć pracując w ten sam sposób w Polsce.

W jaki sposób znaleźć dobrą pracę?

Wydawać by się mogło, że poszukiwanie ofert pracy tymczasowej za granicą jest zadaniem trudnym. Nic bardziej mylnego. Pracę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom możemy bowiem znaleźć za pomocą polskich portali. Jednym z nich jest www.jober.pl. To jedno z największych źródeł ofert pracy za granicą, które daje nam spore możliwości. Możemy bowiem nie tylko szukać interesujących nas posad ale również ofert, które nie wymagają doświadczenia lub znajomości języka. Co więcej, możemy od razu zaznaczyć, że interesuje nas np. praca z zakwaterowaniem.

Jak widać, praca tymczasowa za granicą ma wiele zalet i może pomóc nam naprawdę skutecznie podreperować domowy budżet. Co więcej, oferty pracy są zróżnicowane, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Warto więc zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%