› biznes
11:58 / 10.07.2019

Praca w mieście Elbląg or something like that

Praca w mieście Elbląg or something like that

Elbląg jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Województwo to od lat zmaga się od lat z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Polsce. Wszystko ze względu na słabo rozwinięty przemysł w tym regionie, a także mocne ukierunkowanie działalności na turystykę, która poza sezonem, który w naszym kraju trwa około 5 miesięcy, mocno kuleje. Czy ciężko znaleźć ciekawe oferty pracy w Elblągu? Jak wygląda sytuacja w sektorze przedsiębiorstw i wiele innych w dalszej części wpisu.

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w Elblągu

Według danych statystycznych problemy ze znalezieniem pracy w Elblągu mają głównie osoby po 40 roku życia. Młodzi ludzie, to rzadkość wśród bezrobotnych. Wytłumaczeniem tego zjawiska może być fakt, iż wielu z nich postanowiło po prostu wyjechać za praca w inne rejony kraju lub za granice. Poszukując pracy w Elblągu, można natknąć się głównie na oferty stanowisk związanych z handlem i sprzedażą, zwłaszcza w dużych sklepach wielkopowierzchniowych.

Co jedna ze specjalistami i osobami, które mają wyższe wykształcenie? Oferty pracy z tych dziedzin działalności to wciąż rzadkość, chociaż sytuacja ma się na pewno o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat wcześniej. Wiele nowo powstałych fabryk, które ulokowały swoje siedziby w tym miejscu ze względu na korzystne warunki. Daje miejsce zatrudnienia coraz większe ilości mieszkańców samego Elbląga, jak i okolic. Wśród zakładów produkcyjnych wciąż w tym rejonie dominuje meblarstwo i szeroko pojęta obróbka drewna. To właśnie w tej dziedzinie można znaleźć jedne z najciekawszych ofert pracy, które pozwalają na godziwe zarobki.

Elbląg wciąż walczy z dużym konkurentem, jakim jest oddalony o 60 kilometrów Gdańsk. Większość inwestorów woli wybrać właśnie dużą aglomerację miejską lepiej przystosowaną do ich potrzeb, stąd też niewielka ilość inwestycji, które mogłyby się stać potencjalnym miejscem pracy dla setek osób w mieście.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%