› sport
09:40 / 10.06.2013

Pracowity weekend dla pięściarzy UKS „Kontra” Elbląg

Pracowity weekend dla pięściarzy UKS „Kontra” Elbląg

fot. Bartosz Ponichtera

Najważniejszym startem był udział trzech zawodników Kontry w IV Edycji Grand Prix o Puchar PZB w boksie, która odbyła się w dniach 6-9 czerwca w Białymstoku.

Były to jednocześnie eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski dla rocznika 1990-1994. W kategorii wagowej 49 kg Arkadiusz Lubomski po wygranym pojedynku półfinałowym przez RSC w drugiej rundzie z zawodnikiem MKB Mazur Ełk pewnie i jednogłośnie pokonał 3:0 w finale wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski kadetów i juniorów, Mistrza Polski Juniorów z zeszłego roku Mariusza Kocha z RMKS Widzew Łódź, tym samym zajmując pierwsze miejsce.

Najlepiej zdaniem trenera Krzysztofa Stemplewskiego spisał się Grzegorz Brynda (52 kg), który wygrał 2:1 walkę ćwierćfinałową i półfinałową, a w pojedynku o pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej zanotował jednogłośne zwycięstwo nad Maciejem Jóźwikiem (PKS Gwardia Szczytno).

Z kolei Andrzej Wasilewski z Kontry Elbląg pokonał w ćwierćfinale 2:1 Radosława Obruśniak (Róża Karlino), a w walce półfinałowej przegrał 0:3 z brązowym medalistą Mistrzostw Świata w 2012 roku. oraz Olimpiady Młodzieży Dawidem Michelusem (Sokół Piła). Trzeba podkreślić,że w tym pojedynku Wasilewski boksował bardzo dobrze i zdaniem sędziów wygrał trzecią rundę. Dobre wyniki sportowe w IV Grand Prix zapewniły dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej na 42 Kluby bokserskie za BKS Hetman Białystok - organizatorem całej imprezy.

Z kolei w Rzymie w meczu międzypaństwowym kobiecych reprezentacji Włoch i Polski, który stoczono 7 czerwca 2013 roku, zwycięstwo 7-4 odniosły zawodniczki gospodarzy. Wśród polskich pięściarek, które odniosły zwycięstwo tradycyjnie znalazła się Sandra Krukreprezentująca na co dzień barwy UKS Kontra Elbląg, która pokonała nr 1 włoskiej drużyny,weterankę światowych ringów Marzie Davide .

Ostatni start zawodników UKS Kontra w miniony weekend to udział w XVIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży w Tczewie, który odbył się w dniu w sobotę 8 czerwca. Wystartowało tam 50 zawodników z 15 klubów, w tym także z Niemiec. Nie dojechali Czesi, których w drodze do Polski zatrzymała sytuacja powodziowa. Bardzo dobrze zdaniem szkoleniowca Kamila Stemplewskiego zaprezentowali się na tczewskim ringu Paweł Mazurowski (kadet w kategorii 66 kg) oraz Rafał Staszewski (junior 75 kg). Obaj wygrali jednogłośnie swoje pojedynki. Mazurowski pokonał 3:0 zawodnika PKS Gwardia Szczytno Sebastiana Ziętego, natomiast dobry i techniczny boks zaprezentował drugi z zawodników Staszewski, którego rywal Asmat Masmudov ( Eintracht Berlin) mimo dobrego przygotowania był liczony w drugiej rundzie i ostatecznie uległ zawodnikowi z Elbląga 0:3.

Marek Siejk - UKS Kontra Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%