› bieżące
10:28 / 06.10.2017

Pracownicy PDiM mogliby zadbać o bezpieczeństwo kierowców

Pracownicy PDiM mogliby zadbać o bezpieczeństwo kierowców

Na ul. Fromborskiej trwają prace drogowe przeprowadzane przez pracowników PDiM.  Pracownicy tej komunalnej firmy remontują jezdnię, szkoda tylko, że, jak uważa nasz Czytelnik, nie dbają należycie o bezpieczeństwo kierowców na drodze.

To już kolejny sygnał w tej sprawie. 2 października zadzwonił do nas pan Stanisław, który spotkał PDiM na drodze swojego przejazdu – na ul. Kościuszki.

Remontowali, co się chwali, nawierzchnię jezdni w pobliżu skrzyżowania z ul. Marymoncką. Szkoda tylko, że wyłączywszy – na odcinku dobrych kilku metrów, z ruchu jeden pas drogi, nie zadbali o to, by informować kierowców o możliwości bezpiecznego ominięcia ich pojazdu. Więcej, jeden z nich wprowadził nas w błąd – machając ręką, że przejazd jest wolny - w sytuacji, gdy z drugiej strony ciągnął sznur samochodów – oburzał się pan Stanisław, 60-letni elblążanin.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj (5 października) – tyle że na ul. Fromborskiej.

"Front robót" był zabezpieczony, ale nikt nie pomyślał o tym, by kierować ruchem w sytuacji, gdy na kilkumetrowym odcinku drogi pojazdy poruszały się tylko jednym pasem. Jest to szczególnie naganne, gdyż było to na odcinku z „podwójną ciągłą” - mówi pan Łukasz, który jechał tą trasą w czwartek.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%