› bieżące
23:30 / 03.05.2020

Premiera książki elblążanki: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”

Premiera książki elblążanki: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”

fot. Marcin Mongiałło

Wioletta Piasecka to elbląska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu bajek i sztuk teatralnych dla dzieci. Jej książki od lat cieszą się dużą popularnością. Elblążanka znajduje się obecnie w ścisłej czołówce autorów literatury dziecięcej w Polsce. Pod koniec marca bieżącego roku ukazała się jej książka poświęcona dzieciństwu i młodości Jana Pawła II pod tytułem: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”. Jak pewnie się domyślacie jest to książka dla dzieci.

Została pięknie wydana (twarda oprawa, piękne ilustracje) i liczy 80 stron. Taki oto opis możemy znaleźć na stronie wydawcy, którym jest Wydawnictwo Niko:

„Karol Wojtyła zanim został papieżem” to przepiękna opowieść o chłopcu, który nosił w sobie światło, dobro, pokorę i piękną duszę. Zaufał Bogu i ani śmierć bliskich, ani wojna nie odebrały mu wielkiej radości życia. Marzył, by zostać piłkarzem albo aktorem. Życie jednak przygotowało dla niego zupełnie inny scenariusz.

 

Niby wszystko o nim wiemy, ale czy na pewno? Jakie dwie rzeczy nosił zawsze przy sobie? Co za prorocze słowa koledzy napisali na drzwiach jego pokoju? Kto uratował mu życie, gdy szedł ulicami Krakowa na pewną śmierć?

 

Oto oddajemy w wasze ręce prawdziwą historię Karola Wojtyły. Doskonały tekst i ilustracje oddające w każdym szczególe klimat tamtych czasów będą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.

Twórczość Wioletty Piaseckiej jest doceniana w całej Polsce, o czym świadczą m.in. doskonałe wyniki sprzedaży jej książek. W październiku 2019 roku jej dzieło literackie, napisane z myślą o najmłodszych czytelnikach, pt.: „Faustynka. Opowieści patriotyczne” znalazło się na pierwszym miejscu listy bestsellerów księgarni internetowej Bonito.pl, która należy do ścisłej czołówki w naszej ojczyźnie zarówno pod względem sprzedaży (200 tysięcy klientów miesięcznie!), jak i pozytywnych ocen wystawianych przez internautów. Sylwetkę pisarki przybliżyliśmy w obszernym wywiadzie, który opublikowaliśmy kilka miesięcy temu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. 

Oprócz książki „Karol Wojtyła zanim został papieżem” w ostatnim miesiącu na rynku ukazało się kilka innych książeczek dla najmłodszych autorstwa Wioletty Piaseckiej (w serii „Bajeczki dla maluszka”), a mianowicie: „Wiewiórka”, „Jeżyk”, „Zajączek”, „Muchomorek” oraz „Na leśnej polance”.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Poznajcie bliżej autorkę bestsellerów z Elbląga! Nasz wywiad z Wiolettą Piasecką [Konkurs!]

14.02.2020 komentarzy 4

Wioletta Piasecka to elbląska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu bajek i sztuk teatralnych dla dzieci. Jej książki od lat cieszą się...