› bieżące
19:05 / 23.05.2013

Prestiżowe wyróżnienie dla Grupy Żywiec w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu

Prestiżowe wyróżnienie dla Grupy Żywiec w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu

Już po raz drugi Grupa Żywiec otrzymała złoty listek CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) w prestiżowym rankingu 500 tygodnika „Polityka”. Jest to kolejne potwierdzenie tego, że dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu swoich pracowników Grupa Żywiec należy do pierwszej ligi największych polskich firm, które prowadzą biznes mądrze i odpowiedzialnie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ankiety dla firm biorących udział w rankingu zostały przygotowane na podstawie kluczowych wytycznych standardu ISO 26000, która stanowi przewodnik po koncepcji odpowiedzialnego biznesu. Pytania w ankiecie dotyczyły siedmiu najważniejszych dla CSR obszarów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klientów, uczciwości biznesowej oraz zaangażowania społecznego.

- Od wielu lat Grupa Żywiec należy do grona liderów wyznaczających trendy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdzeniem tego jest np. prowadzony według najwyższych międzynarodowych standardów AA1000 „Dialog Społeczny” z najważniejszymi interesariuszami firmy czy działania w zakresie promowania odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu takie jak „Koalicja dla Trzeźwości Młodzieży”, akcje „18+” na największych imprezach sponsorowanych przez firmę i jej marki, Enjoy Heineken Responsibly podczas najlepszego festiwalu w Europie - Open’era czy unikalna kampania społeczna „Sunrise belongs to moderate drinkers”. Również w zakresie ochrony środowiska nasze browary działają według najwyższych światowych standardów, co jest korzystne zarówno dla naszego otoczenia jak i biznesu. Bardzo się cieszymy, że te działania są zauważane i doceniane, o czym świadczy przyznane nam wyróżnienie - powiedziała Katarzyna Borucka, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec S.A.

W 2012 r. Grupy Żywiec we współpracy z Ernst & Young przygotowała raport oceniający swój wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze w Polsce. Wynika z niego, że działalność Grupy Żywiec generuje 0,35 proc. PKB naszego kraju, czyli tyle, ile rząd polski przeznacza średnio na polską naukę. Z raportu można się również dowiedzieć, że całkowita wartość dodana dla polskiej gospodarki generowana przez tego producenta piwa notowanego na GPW w Warszawie przekracza 4,6 mld zł. Grupa Żywiec i przedsiębiorstwa z powiązanych z nią branż zasilają budżetu państwa kwotą 2,6 mld zł w postaci podatków.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%