› bieżące
13:13 / 02.09.2013

Prezydenci wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/14 [zdjęcia]

Prezydenci wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2013/14 [zdjęcia]

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Miasteczko szkolne przy ul. Saperów, po dwóch miesiącach ciszy i spokoju, dziś znów zaczęło tętnić życiem. Podczas oficjalnej inauguracji nowego roku szkolnego, swoją obecnością zaszczycił dziś m.in. prezydent Jerzy Wilk.

15 tys. 787 uczniów rozpoczyna dziś kolejny rozdział swojej edukacji. Choć pogoda nie sprzyja, obowiązku trzeba dopełnić, a rok szkolny rozpocząć. Podczas dzisiejszej uroczystości, która w deszczowej odsłonie odbyła się na boisku sportowym przy ul. Saperów, słowa otuchy i najlepsze życzenia elbląskim uczniom złożyli włodarze miasta.

- Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Co nam przyniesie? Ile sukcesów? Ile piątek, ile szóstek? Ilu nowych przyjaciół? Ludzie  często mówią, że nauka jest ważna, że trzeba się uczyć chociażby po to, żeby dostać się na dobre studia i znaleźć pracę. Trudno to zrozumieć zaraz po wakacjach - radosnych,  wolnych chwilach nad wodą, w górach. Wielu z nas marzy, żeby wakacje trwały dłużej. Warto mieć i takie marzenia – mówił Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga.

Swoje wsparcie dla elbląskiej młodzieży, w krótkim przemówieniu, wyraził również prezydent Jerzy Wilk.

- Nie będę się nad wami znęcał – zaczął z uśmiechem prezydent. - Pogoda nie jest łaskawa dla nas, ale mam nadzieję, że ten rok szkolny będzie bardziej pogodny niż dzisiejszy dzień. Dlatego życzę wszystkim sukcesów, i uważam rok szkolny 2013/14 za rozpoczęty – mówił Jerzy Wilk.

Podczas uroczystości, na murawie boiska zgromadzili się uczniowie wszystkich szkół tzw. miasteczka szkolnego. Na zakończenie uroczystości swój popis dała Orkiestra Garnizonowa Wojsk Lądowych z Elbląga.

Podczas inauguracji swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Rady Miasta, Rady Sejmiku Wojewódzkiego, senator Witold Gintowt-Dziewałtowski, prezydent Jerzy Wilk, wiceprezydent Marek Pruszak oraz Orkiestra Wojsk Lądowych.

1
2
oceń tekst 3 głosów 33%

Zdjęcia ilość zdjęć 25