› relacje
09:39 / 07.01.2018

Prezydent docenił wybitnych elblążan. Wśród nagrodzonych Marta Gałuszewska (+ zdjęcia)

Prezydent docenił wybitnych elblążan. Wśród nagrodzonych Marta Gałuszewska (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.  Nagrodę specjalną otrzymała 23-letnia Marta Gałuszewska, zwyciężczyni 8. edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”. Prezydent docenił osiągnięcia wokalne elblążanki zwracając uwagę, że stanowią one doskonałą sposób promocji naszego miasta na terenie całej Polski. 

Na wstępie prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreślił, że to był wyjątkowo dobry rok dla Elbląga, wymieniając najważniejsze osiągnięcia zarówno elblążan, jak również realizowane i planowane w bieżącym roku miejskie inwestycje. 

Nie zaciągnęliśmy żadnych zobowiązan, zmniejszyliśmy dług

- podkreślił.

Prezydent przypomniał, że miasto pozyskało rekordową kwotę ponad 217 mln zł ze źródeł zewnętrznych (w tym ponad 152 mln zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego). Dzięki temu możliwe były liczne inwestycje, m.in. budowa wiaduktu na Zatorze, modernizacja krytej pływalni przy ul. płk Dąbka, jak również prace modernizacyjne skutkujące gruntownym odnowieniem wielu elbląskich ulic: Kościuszki, Warszawskiej, Orlej, Odrodzenia, płk. Dąbka. Kontynuowany był nowatorski program emerytalny dla nauczycieli, dzięki któremu żaden nauczyciel w naszym mieście nie stracił pracy. Miasto stworzyło 220 dodatkowych miejsc przedszkolnych. Lista osiągnięć, które wymienił prezydent była bardzo długa. 

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 200 laureatów indywidualnych i zbiorowych. W sobotę do tego zacnego  grona dołączło kolejnych dziewięciu nagrodzonych, którzy otrzymali wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne. Prezydent przyznał również nagrodę specjalną.

Galowy koncert noworoczny uświetniły występy Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Janiaka, jak również Szalonych i Szalonych Małolat. Zaśpiewała również Marta Gałuszewska.  

Nagrody prezydenta Elbląga przyznane zostały w tym roku w aż 9 kategoriach. Poniżej lista laureatów.

Kategoria: ochrona środowiska
IV Liceum Ogólnokształcące

Kategoria: działalność gospodarcza
Stanisław Rosnowski  

Kategoria: służba zdrowia
lekarz Mariola Turek-Stępień

Kategoria: sport i turystyka
Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu

Kategoria: kultura i sztuka
Zespoły "Szalone" i "Szalone Małolaty"

Kategoria: opieka społeczna
Mirosława Grochalska     

Kategoria: działalność oświatowa i pedagogiczna
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

Kategoria: inne
Bogdan Frieske

Kategoria: nagroda specjalna
Marta Gałuszewska

------------------------------------------

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 125