09:41 / 30.05.2019

Prezydent Elbląga o rosnących kosztach zakupu energii elektrycznej

Prezydent Elbląga o rosnących kosztach zakupu energii elektrycznej

fot. archiwum elblag.net/wolna domena

Radny Antoni Czyżyk złożył interpelację dotyczącą wpływu wzrostu kosztów energii elektrycznej na wydatki miasta. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że koszty zakupu w porównaniu z ubiegłym rokiem (I kwartał) wzrosły średnio o 25 procent, jeśli chodzi o ceny jednostkowe wzrost wyniesie ok. 52 procent.

Radny  Antoni Czyżyk w  interpelacji do prezydenta Elbląga przypomina o ogłoszeniu  wzrostu cen w 2019 roku oraz dalszego ich podwyższania. 

Wiele samorządów podnosi problem kosztów energii elektrycznej jakie musi ponieść w realizacji swoich zadań własnych i zleconych, co obserwuję z dużym niepokojem 

- czytamy w interpelacji.

Radny Antoni Czyżyk pyta o dwie kwestie: czy w związku z tym będzie występowała konieczność przeprowadzenia zmian budżetowych oraz o ile wzrosły w 2019 roku koszty energii elektrycznej ponoszone przez jednostki organizacyjne miasta?

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że będzie istniała konieczność zmian budżetowych, szczególnie jeśli chodzi o gospodarkę komunalną. Sprawa wzrostu kosztów przedstawia się następująco:

koszty zakupu  energii elektrycznej w I kwartale tego roku w stosunku do I kwartału 2018 roku, wzrosły średnio o 25 procent. Jednak porównując ceny jednostkowe zakupu we wskazanych kwartałach wzrost ceny wynosi ok. 52 proc.

- poinformował prezydent Elbląga. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%