› inwestycje miejskie
12:35 / 29.12.2016

Prezydent powołał zespół projektowy ds. kąpieliska miejskiego

Prezydent powołał zespół projektowy ds. kąpieliska miejskiego

Historia otwartego kąpieliska miejskiego sięga lat trzydziestych XX wieku. Znajduje się w czołówce podobnych obiektów w Europie pod względem możliwej do uzyskania powierzchni lustra wody (3,27 ha). Zostało wyłączone z użytku w 2012 roku i od tamtego czasu czeka na nowe życie. Po wielu latach nadzieja powróciła wraz z ogłoszeniem konkursu na opracowanie koncepcji programowo-kosztorysowej rewitalizacji obiektu przy ul. Spacerowej. Zwycięzcą okazała się firma Architekci PL Jerzy Hnat z Gliwic, która za najlepszą koncepcję otrzymała w nagrodę 15 tys. zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Póki co umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nie została podpisana, ale w międzyczasie Prezydent Elbląga powołał specjalny zespół projektowy, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie i realizację działań związanych z tym projektem, który przewidziany jest do dofinansowania w ramach RPO WiM.

- Powołanie zespołu projektowego do realizacji projektu pn. „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – Europark I” wynika z systemu zarządzania projektami finansowanymi ze środków zewnętrznych, który funkcjonuje w Urzędzie Miejskim w Elblągu - tłumaczy Joanna Urbaniak. - System zarządzania projektami finansowanymi ze środków krajowych oraz współfinansowanymi ze środków budżetu Unii Europejskiej i środków zagranicznych, realizowanymi przez komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Elblągu, wprowadzony został Zarządzeniem nr 428/2016 z dnia 21 września br.

System ten przewiduje realizację projektów w dwóch trybach:

a) Projekty realizowane w trybie uproszczonym (w tym trybie realizowanych jest większość projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych);

b) Projekty realizowane w oparciu o metodykę PRINCE2 (metodyka zarządzania projektami oparta na produktach).

Na realizację projektu rewitalizacji Prezydent Miasta planuje pozyskać dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałania przeznaczonego na rewitalizację. Projektom infrastrukturalnym współfinansowanym w ramach tego poddziałania muszą towarzyszyć projekty finansowane przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego, ukierunkowane przede wszystkim na niwelowanie zjawisk związanych z problemami społecznymi na danym obszarze, aktywizację społeczno-gospodarczą oraz podniesienie jakości życia lokalnych społeczności. Ze względu na złożoność i wielowątkowość projektu „Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu – Europark I” Witold Wróblewski podjął decyzję o powołaniu zespołu do przygotowania i realizacji działań infrastrukturalnych i miękkich dla tego projektu w oparciu o metodykę PRINCE2. To metodyka zarządzania projektami oparta na produktach.

Zespół stanowić będą:

1. Przedstawiciel Kierownictwa Urzędu: Janusz Nowak.

2. Kierownik Projektu: Elżbieta Gieda.

3. Zespół Dostarczania Produktów:

- Elżbieta Gieda - kierownik;

- Marcin Strembski - członek;

- Anetta Kowalska-Sobczak - członek;

- Katarzyna Wiśniewska - członek;

- Małgorzata Sowicka - członek;

- Mirosława Grochalska;

- Agnieszka Staszewska.

4. Wsparcie projektu:

a) w zakresie finansowo-księgowym:

- Beata Wiszniewska - kierownik;

- Marta Wasilewska - członek;

- Katarzyna Myślicka.

b) w zakresie prawnym:

- Zdzisława Wójcik.

c) w zakresie aplikowania oraz koordynacji projektu:

- Justyna Kowalczyk - kierownik;

- Joanna Marchlewska - członek.

d) w zakresie zamówień publicznych:

- Paweł Lipiński.

e) w zakresie promocji i komunikacji społecznej:

- Adam Jocz.

Wytypowana została również osoba odpowiedzialna za określenie korzyści projektu. Jako że terenem kąpieliska zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, głównym użytkownikiem został zastępca dyrektora Marka Wnuka - Andrzej Bugajny. Główny użytkownik to osoba odpowiedzialna m.in. za określenie potrzeb tych, którzy będą wykorzystywać produkty projektu i za przejęcie produktu głównego, jego użytkowanie oraz za zestawienie korzyści faktycznych i prognozowanych.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Rewitalizacja kąpieliska przy Spacerowej coraz bliżej

23.11.2016

Coraz bliżej rewitalizacji otwartego kąpieliska miejskiego, przy ulicy Spacerowej. Niebawem dojdzie po negocjacjach do zawarcia umowy ze zwycięzcą konkursu na...