› bieżące
19:37 / 19.03.2013

Prezydent spotkał się z branżą turystyczną

Prezydent spotkał się z branżą turystyczną

fot. UM Elbląg

Zaproszenie do udziału w kilku wydarzeniach to temat przewodni spotkania Grzegorza Nowaczyka prezydenta Elbląga z branżą turystyczną. Miasto zachęca do wyjazdu na targi turystyczne w Kaliningradzie, do udziału w akcji „Elbląg za pół ceny” i kampanii „Obudź wrażliwość”.

W strategii rozwoju Elbląga 2020+ branża turystyczna jest jedną z najważniejszych dziedzin usług decydujących o rozwoju naszego miasta. Kolejne to IT, branża meblowa, żywnościowa i budowlana.

- Korzystając z dobrego klimatu i otwarcia w relacjach z Obwodem Kaliningradzkim chcemy jeszcze bardziej zagospodarować Rosjan, którzy do nas przyjeżdżają i przedstawiać im ciekawą ofertę. Nasz region kojarzy się mieszkańcom Obwodu z dobrą jakością usług i podobnie jak robi to Trójmiasto musimy ten fakt wykorzystać – powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk.

Program Elbląg-Kaliningrad 2013 – zaproszenie pierwsze 
Pierwsze zaproszenie do branży turystycznej skierowała Anita Pawlak dyrektor Biura Obsługi Inwestora. W tej chwili miasto prowadzi jeszcze rekrutację do targów, które w tym roku organizowane będą w Kaliningradzie. Zgłaszać mogą się firmy, które są zainteresowane udziałem w konkretnej imprezie targowej.

Targi JANTUR – zaproszenie drugie
Drugie zaproszenie dotyczy najbliższych targów turystycznych JANTUR, które już od 11 do 13 kwietnia odbędą się w Kaliningradzie. Miasto zapewnia m.in. transport oraz wydzierżawienie powierzchni 10 m kw., na której prezentowana będzie oferta elbląskich przedsiębiorców.

Elbląg za pół ceny” – zaproszenie trzecie
Wszyscy biorący udział w spotkaniu po raz kolejny zaproszeni zostali do akcji „Elbląg za pół ceny”. Na pewno ważną informacją jest ta, że akcja promowana będzie również w Obwodzie Kaliningradzkim. Informować mają o niej lokalne rozgłośnie radiowe oraz popularny portal internetowy newkaliningrad.ru.

Kampania „Obudź wrażliwość” – zaproszenie czwarte
Ostatnie zaproszenie dotyczyło rozkręcającej się kampanii „Obudź wrażliwość”. Coraz więcej firm i instytucji z Elbląga przygotowuje kąciki dla dzieci czy ułatwienia dla kobiet w ciąży i matek z dzieckiem. Nie mogło więc zabraknąć zaproszenia przedstawicieli branży turystycznej i do tej akcji. Wszyscy, którzy się do niej przyłączą otrzymają specjalne plakietki i certyfikaty.

- W ramach kampanii powstanie również mapa miejsc przyjaznych matkom i dzieciom, będzie to pierwsza tego typu mapa w Polsce – dodała Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej.

Elbląg widoczny w Kaliningradzie 
Przed naszym miastem również duża promocja w Kaliningradzie. Poza szeroką informacją o akcji "Elbląg za pół ceny" na falach eteru i poprzez kaliningradzki portal internetowy, już niedługo mieszkańcom Kaliningradu rozdawane będą torby płócienne (500 sztuk) z napisem moja torba na zakupy w Elblągu. W torbach znajdą się foldery z informacjami o naszym mieście. Ponadto latem w trzech miejscach, tj. pod ośrodkiem wizowym w Kaliningradzie, pod pomnikiem Chopina i na centralnym placu w tym mieście stanąć mają infokioski promujące Elbląg.
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%