› bieżące
18:47 / 24.07.2013

Prezydent Wilk i zastępcy wizytowali inwestycje drogowe

Prezydent Wilk i zastępcy wizytowali inwestycje drogowe

fot. UM Elbląg

Jerzy Wilk, prezydent Elbląga wspólnie z wiceprezydentami Markiem Pruszakiem i Januszem Hajdukowskim wizytują dziś miejskie inwestycje. W spotkaniu uczestniczyła też Katarzyna Swisłocka inspektor robót drogowych i pełnomocnik inżyniera kontraktu oraz Robert Rajkiewicz, dyr. Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg.

Prezydent zapoznawał się z aktualnym stanem największych drogowych inwestycji prowadzonych przez Miasto (przebudowa DW 503 i 504). Objazd dotyczył przede wszystkim drogi 503 i rozpoczął się od Placu Słowiańskiego. Wizytujący przejechali następnie w pobliże I LO, gdzie odkryto relikty starych murów obronnych. Dalej oglądali skrzyżowanie ulic Stoczniowej, Pocztowej i Królewieckiej, gdzie w płynnym prowadzeniu prac przeszkadzają kolizje niezinwentaryzowanych sieci telekomunikacyjnych oraz CO, które będzie należało wkopać głębiej.

Później był przejazd przez nowe rondo, do którego dochodzą ulice Browarna, Robotnicza, Teatralna i Nowa 1a i przejazd równoległą do Browarnej ulicą Nową 1, i dalej ul. Browarną, Jaśminową i Brzeską, która prowadzi do ronda – Brzeska-Browarna-Trasa UE. Objazd 503 zakończył się na wysokości ulic Obrońców Pokoju i Elektrycznej, gdzie kończy się zakres przebudowy. Wizytujący przejechali na koniec przez Aleję Odrodzenia i Płk. Dąbka na przebudowywany odcinek drogi 504.

UM Elbląg

5
4
oceń tekst 9 głosów 56%