› bieżące
11:15 / 17.01.2014

Prezydent Wilk spotkał się z elbląskimi przedsiębiorcami

 Prezydent Wilk spotkał się z elbląskimi przedsiębiorcami

fot. UM Elbląg

Możliwości finansowania inwestycji oraz współpracy miasta z przedsiębiorstwami z Elbląskiego Parku Technologicznego oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej były tematem spotkania z prezydentem Jerzym Wilkiem.

Przedstawiciele miasta i biznesu zaprezentowali najważniejsze aspekty nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020, jak również omówili najczęściej stosowane ulgi podatkowe oraz możliwości finansowania, wspierania inwestycji przez Miasto. Cel zorganizowanego spotkania oraz przedstawione prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Zaproszeni goście to właściciele i prezesi reprezentujący 27 przedsiębiorstw z naszego miasta m.in. Metal Expert, Posteor, Wójcik Fabryka Mebli, InfoPower, ITMar, Jet System, Eko-Partner. Przedstawiciele firm inwestujących w Specjalnej Strefie podzielili się wiedzą na temat zarówno barier, jak i korzyści wynikających ze współpracy z Miastem. Swój wkład w dyskusji mieli również lokatorzy EPT.

Sugestie dotyczyły opracowania spójnej strategii promocji miasta, skierowanej do inwestorów, skupiającej się na opracowaniu konkretnych działań i ofert, czy możliwości opracowania szczegółowych analiz dot. komunikacji czy infrastruktury miejskiej na potrzeby planów inwestycyjnych nowych przedsięwzięć. Ponadto dyskutowano o jakości i możliwościach biura obsługi inwestorów oraz konieczności zapewnienia otwartego i przyjaznego podejścia władz, jak również skrócenia czasu na podejmowanie decyzji.

- Drodzy Państwo drzwi do mojego gabinetu są szeroko otwarte - mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. – Chciałbym, aby nasze spotkania odbywały się cyklicznie, po to byśmy mogli rozmawiać o waszych problemach i wspólnie znajdować korzystne rozwiązania - dodał Jerzy Wilk.

W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, w jeszcze szerszym gronie przedsiębiorców, dotyczące szczegółów finansowania inwestycji ze środków unijnych jak również wymiany doświadczeń i opinii dot. współpracy przedsiębiorstw w naszym mieście.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%