› bieżące
07:34 / 14.02.2013

Prezydent zabiega o stworzenie Centrum Współpracy Transgranicznej

Prezydent zabiega o stworzenie Centrum Współpracy Transgranicznej

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga spotkał się w Urzędzie Miejskim z parlamentarzystami naszego regionu. Spotkanie dotyczyło współpracy transgranicznej, Portu Morskiego w Elblągu i spraw bieżących miasta.

W spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli: Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Leonard Krasulski, Stanisław Żelichowski, Witold Gintowt-Dziewałtowski. Grzegorz Nowaczyk podziękował wszystkim parlamentarzystom, którzy znaleźli czas i zawitali do Urzędu.

- Chcemy, by z racji położenia Elbląga właśnie u nas powstało Centrum Współpracy Transgranicznej. Nasze miasto, poprzez Euroregion Bałtyk, ma w tego typu współpracy spore doświadczenie i kontakty nawiązane z miastami nadbałtyckimi. Zwracam się do Was, jako parlamentarzystów regionu, by wspierać na poziomie centralnym i rządowym ten pomysł. Chcemy także zwiększyć możliwości przeładunkowe Portu w Elblągu i także w administracji centralnej uzyskać możliwość odpraw weterynaryjnych i fitosanitarnych – mówił prezydent Elbląga.

Działania zmierzające do zmiany przepisów umożliwiających wprowadzenie w elbląskim Porcie odpraw fitosanitarnych i weterynaryjnych przedstawiał senator Witold Gintowt-Dziewałtowski. Leonard Krasulski chciał się dowiedzieć więcej na temat sytuacji bieżącej miasta i zarzutów stawianych władzom Elbląga przez Grupę Referendalną. Zarzuty szczegółowo wyjaśniali i odpierali je prezydent i uczestniczący w spotkaniu wiceprezydenci.

Stanisław Żelichowski zapewnił o swoim wsparciu na rzecz utworzenia Centrum Współpracy Transgranicznej i zaproszenia w związku z tym do Elbląga wiceministra Spraw Zagranicznych.

 

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%