› bieżące
07:00 / 29.01.2014

Problemy finansowe schroniska. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Problemy finansowe schroniska. Sprawdź, jak możesz pomóc!

fot. arch. elblag.net

Schronisko dla zwierząt w Elblągu ma poważne kłopoty finansowe. Pracownicy chwytają się wszelkich sposobów pomocy. Sezon zimowy, jak co roku, jest dla nich najgorszym okresem. Koszty utrzymania schroniska i zwierząt znacznie wzrastają zimą niż latem. Jak możemy pomóc schronisku i zwierzętom przetrwać zimę?

Schronisko posiada piec na olej opałowy, co jest dość kosztowne w utrzymaniu. Musi zaopatrywać się w minimum 2000 litrów oleju, aby piec mógł normalnie działać. Miesięczny koszt ogrzewania w sezonie zimowym wynosi blisko 15 tysięcy złotych z czego na tą chwilę OTOZ Animals ma zadłużenie na ok. 9 tys. zł. Jak informuje nas kierowniczka schroniska: „Jeżeli nie zapłacimy zaległej faktury, to nie dostaniemy oleju, nikt nam nie da za darmo”.

Kierowniczka mówi również, że żałują bardzo, iż nie mają innego pieca. Informuje, że schronisko kierowało pismo o zmianę pieca do byłego prezydenta Grzegorza Nowaczyka, ale dowiedzieli się, że taka zmiana nie jest ekonomiczna dla miasta. W tym roku, po zdaniu sprawozdań, będą próbowali porozmawiać z obecnym prezydentem miasta Jerzym Wilkiem o wymianie pieca grzewczego.

Oprócz ogrzewania, koszty karmy dla zwierząt również wzrastają. Wiąże się to z faktem, iż trzeba kupować na zimę lepsze pożywienie, a także zwierzęta w tym okresie więcej jedzą. Koszt utrzymania schroniska to około 100 tysięcy złotych miesięcznie. Fundusze, które otrzymuje schronisko z budżetu miasta, nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów.

Jak możemy pomóc schronisku?

* Do końca lutego trwa akcja Groszobranie, o której więcej informacji znajdziesz tu: https://www.facebook.com/events/189892351194609/?ref_dashboard_filter=upcoming

* Możesz przekazać darowizny na konto schroniska :

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297

Dla zagranicznych sponsorów:

BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX

TYTUŁEM: pomoc na zimę

* Można także zakupić karmę dla zwierząt, dzięki czemu schronisko będzie mogło, odłożyć większą kwotę na olej opałowy.

* Również można przynieść stare koce, ręczniki, ubrania. Wszystko co się po prostu nada do wyłożenia izolatek dla psów.

Serdecznie zapraszamy do pomocy schronisku. Zwierzęta tego potrzebują!

Ines Kuraś

10
1
oceń tekst 11 głosów 91%

Powiązane artykuły

Miasto wyjaśnia. Schronisko dla zwierząt otrzymuje pomoc

31.01.2014 komentarzy 3

Urząd Miejski w Elblągu, w związku z artykułem „Problemy finansowe schroniska. Sprawdź jak możesz pomóc!”, który ukazał się w dniu...