› bieżące
06:37 / 27.06.2014

Problemy mieszkańców ulic Sadowej, Kolejowej i Kochanowskiego

Problemy mieszkańców ulic Sadowej, Kolejowej i Kochanowskiego

fot. Konrad Kacprzak

Ostatnie spotkanie z prezydentem Jerzym Wilkiem zgromadziło wielu mieszkańców. Część z nich zgłaszała problemy związane z ulicami Sadową, Kolejową, Kochanowskiego i okolicami. Co trapi mieszkańców tego rejonu Elbląga?

Pierwszy problem, jaki zgłosili zamieszkujący te okolice to stan chodników. Są nierówne, starsze osoby mają problem z poruszaniem się. Zimą lepiej jest iść ulicą, niż po deptaku. Prezydent obiecał przyjrzeć się sprawie, ale jak powszechnie wiadomo stan chodników w całym mieście wymaga remontów, a na to funduszy nie ma.

Kolejny problem zgłoszony przez jednego z mężczyzn dotyczył zrównania chodnika z jezdnią na ul. Sadowej, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 16. „Jezdnia ma 6 metrów szerokości, a teraz jak nie ma krawężnika to kierowcy jeżdżą po chodniku. Tylko czekać aż zdarzy się tragedia, jak dzieci będą szły ze szkoły – dodał mieszkaniec. I tutaj obiecano sprawdzić ten problem.

Innym problemem są płyty na ul. Kolejowej. Ułożone są na jezdni. Niektóre z nich się zapadają, co stanowi zagrożenie. Jak się okazuje w tej chwili w budżet Zarząd Dróg nie ma wpisanej naprawy tej ulicy, ale postarają się umieścić ją w budżecie na przyszły rok.

Miejmy nadzieje, że wkrótce coś się zmieni w tej okolicy.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 40