› bieżące
08:27 / 14.09.2014

Problemy z parkowaniem przy Szpitalu Wojskowym. Dlaczego tak jest?

Problemy z parkowaniem przy Szpitalu Wojskowym. Dlaczego tak jest?

fot. Bartłomiej Ryś

Problem braku parkingów czy złego stanu nawierzchni dróg jest nam znany nie od dziś. Przemieszczając się po mieście bardzo często widzimy, jak kierowcy szukają wolnych miejsc parkingowych. Często w takich miejscach, aby uniknąć opłat za parkowanie. Podobnie jest przy Szpitalu Wojskowym przy ul. Komeńskiego.

Przed szpitalem mieści się malutki parking, na którym udający się do przychodni w szpitalu czy w odwiedziny zostawiają swoje samochody. Parking od godzin porannych zawsze jest zajęty. W związku z tym mieszkańcy szukają innych miejsc parkingowych. Zostawiają swoje samochody wzdłuż ulicy, na poboczu między drzewami.

Dlaczego kierowcy nie zdecydują się na zaparkowanie samochodów na terenie Szpitala Wojskowego? Odpowiedź jest prosta, starają się w ten sposób uniknąć opłat za pozostawienie samochodów. Czy opłaty są tak duże, że odstraszają kierowców?

Pierwsze 30 minut parkowania jest bezpłatne. Za każdą godzinę pozostawienia samochodu na terenie Szpitala zapłacimy 3 zł. Dla pacjentów Oddziału Dziennego Zaburzeń Nerwicowych oraz Oddziału Dziennego Psychiatrycznego opłata za dzień pobytu samochodu na terenie szpitala to 1 zł. Za miesiąc parkowania jednego samochodu na parkingu strzeżonym Szpitala to 100 zł.

Natomiast na zwykłym parkingu znajdującym się na terenie szpitala za dobę zapłacimy 15 zł, za jeden tydzień 50 zł, za wa tygodnie 75 zł, a za miesiąc 100 zł. Dodatkowo można wykupić miesięczną kartę wjazdową za 10 zł miesięcznie.

Widać więc, że koszta nie są wcale duże porównując z wieloma innymi parkingami w mieście. Dlaczego więc elblążanie nie korzystają z takiego rozwiązania? Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi.

3
10
oceń tekst 13 głosów 23%

Zdjęcia ilość zdjęć 8