› bieżące
19:05 / 10.06.2024

Próbowali wysadzić bankomat. Grozi im 10 lat więzienia

Próbowali wysadzić bankomat. Grozi im 10 lat więzienia

fot. KMP Elbląg

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do bankomatu i jego podpalenie. Sprawcy w wyniku swojego działania nie ukradli wtedy pieniędzy jednak straty jakie spowodowali oszacowano na 170 000 złotych. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 6 na 7 lutego w miejscowości Markusy. Tam trójka sprawców próbowała włamać się do bankomatu umieszczonego w ścianie placówki bankowej. Mężczyźni przy użyciu łatwopalnej substancji próbowali wysadzić bankomat. Celu jednak nie osiągnęli a wywołanym pożarem spowodowali straty na kwotę 170 tysięcy złotych.

Policjanci z Elbląga pracowali nad sprawą a jej finał to zatrzymanie 3 mężczyzn w wieku 34, 33 i 31-lat. Jeden z mężczyzn był znany elbląskim policjantom z kradzieży z włamaniem. Dwóch pozostałych nie mieszkało w Elblągu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania oraz uszkodzenia, zniszczenia mienia. Przyznali się do popełnionego czynu. Zgodnie z Kodeksem Karnym może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%