› bieżące
06:52 / 18.06.2014

Proces dzieciobójczyni z Lubawy trwa nadal. Kolejna rozprawa wkrótce

Proces dzieciobójczyni z Lubawy trwa nadal. Kolejna rozprawa wkrótce

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od 6 tygodni toczy się proces kobiety oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Z uwagi na dobro najbliższej rodziny, sąd zdecydował o utajnieniu rozpraw. 16 czerwca odbyła się kolejna rozprawa sądowa.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu oskarża Lucynę D. z Lubawy o zabójstwo trójki nowo narodzonych dzieci. Ciała chłopców kobieta przechowywała w zamrażalniku. W maju ruszył proces kobiety. Wówczas sąd, oprócz wyjaśnień oskarżonej, miał przesłuchać rodziców Lucyny D. oraz jej siostrę, jednak ci z uwagi, że są najbliższą rodziną skorzystali z prawa do odmowy składania zeznań.

W poniedziałek (16.06) odbyła się kolejna rozprawa sądowa na której zostali przesłuchani czterej biegli i jeden świadek. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom proces ten nie zakończył się. Kolejna rozprawa odbędzie się 23 czerwca 2014 roku. Sąd postanowił przesłuchać kolejnych świadków.

Jak informuje nas sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu: „Na kolejną rozprawę sądową: Wezwano świadków, którzy uprzednio byli przesłuchani w toku postępowania przygotowawczego, Prokurator wnioskował o ujawnienie zeznań tych osób przez odczytanie. W ocenie Sądu konieczne jest jednak przesłuchanie ich w warunkach rozprawy.”

Ponadto dopuszczono w sprawie dowód z pisemnej opinii uzupełniającej biegłych z zakresu psychiatrii, jednak opinia dotychczas nie wpłynęła.

Przypomnijmy: sprawa wyszła na jaw w kwietniu ubiegłego roku. Anonimowa osoba poinformowała policję o tym, że Lucyna D. była w ciąży, ale nie jest. Na początku sądzono, że kobieta mogła sprzedać niemowlę. Jednak podczas przeszukania domu, policja w zamrażalniku znalazła ciała trzech noworodków. Lucyna D. została aresztowana pod zarzutem zabójstwa. Do zabójstw doszło w 2009, 2010 i 2013 roku.

Mąż kobiety Janusz D. w tej sprawie nie usłyszał zarzutów. Podczas śledztwa nie znaleziono dowodów na to, że mężczyzna miał związek z zabójstwem dzieci. Miał natomiast sprawę karną przed Sądem Rejonowym w Iławie za wieloletnie znęcanie się nad żoną. Skazany został na kare więzienia w zawieszeniu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Trwa proces dzieciobójczyni z Lubawy. Wyznaczono kolejne terminy rozpraw

11.07.2014

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od maja toczy się proces dzieciobójczyni z Lubawy oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci....

Dzieciobójczyni z Lubawy skazana na 25 lat więzienia

18.09.2014 komentarzy 2

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od maja toczył się proces dzieciobójczyni z Lubawy oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych...

Sprawa dzieciobójczyni z Lubawy wraca na wokandę. Wyrok jest nieważny

18.11.2015

W maju 2014 roku przed elbląskim Sądem Okręgowym ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, która została oskarżona o morderstwo trójki swoich nowonarodzonych...

Kolejny wyrok dla dzieciobójczyni z Lubawy. Niższy o 10 lat

10.12.2015 komentarzy 2

W maju 2014 roku przed elbląskim Sądem Okręgowym ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, która była oskarżona o morderstwo trójki swoich nowonarodzonych...