› inwestycje miejskie
15:30 / 29.12.2017

Program Polska-Rosja podpisany. Elbląg ma szansę na 5,5 miliona zł

Program Polska-Rosja podpisany. Elbląg ma szansę na 5,5 miliona zł

fot. Twitter/Ministerstwo Rozwoju

Dziś (29.12)  Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju podpisał w imieniu rządu umowę dot. realizacji Programu Polska-Rosja. Dzięki temu Elbląg na rewitalizację Dolinki może zgarnąć 5,5 miliona złotych.

Przypomnijmy. Jest koncepcja i dokumentacja projektowo-kosztorysowa oraz  list intencyjny, na mocy którego Elbląg i Kaliningrad będą podejmowały wspólne starania o pozyskanie funduszy unijnych w ramach programu transgranicznego Polska – Rosja. W Elblągu dzięki pieniądzom z tego programu będzie rewitalizacja Parku Dolinka, a w Kaliningradzie modernizacja zabytkowego kompleksu - Parku Aschmanna.  Nie byłoby na to szansy bez dzisiejszego podpisu Jerzego Kwiecińskiego wiceministra rozwoju,  w imieniu rządu, na umowie dot. realizacji Programu Polska-Rosja.

Jeśli chodzi o  dokumentację projektowo-kosztorysową i koncepcję rewitalizacji parku wzdłuż rzeki Kumieli od ul. Górnośląskiej do ul. Spacerowej to została ona opracowana w oparciu o „Założenia do zagospodarowania Parku Dolinka w Elblągu”. Obejmują one:

1. strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego),
2. strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna),
3. strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej),
4. strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych), strefę letniego toru saneczkowego.

Niestety, amfitert nie będzie remontowany.

Teraz po podpisaniu dziś (29.12) przez  wiceministra Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego  w imieniu rządu umowy dot. realizacji Programu Polska-Rosja, Elbląg na rewitalizację Dolinki może zgarnąć 5,5 miliona złotych. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%