› rozwój i edukacja
07:15 / 20.06.2017

Projekt Career In Art wyróżniony w Bonn

 Projekt Career In Art wyróżniony w Bonn

Podczas tegorocznej europejskiej konferencji  Best practice results from Erasmus. A European conference on Dissemination and Impact in the School Sector na temat upowszechniania i oddziaływania projektów Erasmus+ w szkołach projekt Career In Art realizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym został wskazany jako jeden z  przykładów dobrych praktyk. Tym samym szkoła znalazła się wśród czterech najlepszych placówek w Polsce.

Konferencja odbyła się w dniach 17-23 maja w Bonn. Przedstawiono na niej około 130 najlepszych projektów będących przykładami dobrych praktyk w dziedzinie edukacyjnej. Z okazji 30-lecia programu Erasmus zorganizowano wystawy i warsztaty, gdzie swoje miejsce miały również działania nauczycieli i uczniów Liceum Plastycznego. Projekt Career In Art realizowany był od 2014 do 2017 roku we współpracy ze szkołami artystycznymi ze Słowenii, Rumunii, Belgii, Turcji i Słowacji. Skierowany był do młodych artystów, którzy w swoim rozwoju uwzględniać muszą zarówno odkrywanie pasji i talentów, jak i praktyczne aspekty, takie jak zdobycie zawodu czy radzenie sobie na rynku pracy. Podczas wizyt w partnerskich krajach uczniowie poznawali kulturę i sztukę regionów, zawierali nowe znajomości. Przede wszystkim jednak uczyli się nowych technik artystycznych, doskonalili umiejętności komunikacyjne w języku obcym. Niezwykle ważnym elementem projektu były działania zawodowe, takie jak tworzenie swojego portfolio czy spotkania ze specjalistami z zakresu rozwoju zawodowego.  

Carrier in art to tylko jeden z wielu projektów w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Szkoła realizuje szereg przedsięwzięć  dających uczniom możliwości zdobywania nie tylko wiedzy i umiejętności warsztatowych, ale także odkrywanie swoich zainteresowań, pasji i kształtowania przyszłej drogi zawodowej.

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%