› bieżące
07:08 / 26.03.2013

Projekt promocji obszaru Kanału Elbląskiego zakończony

Projekt promocji obszaru Kanału Elbląskiego zakończony

Zakończyła się realizacja projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, jednocześnie trwa rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach Jezioro Drużno - Miłomłyn, Miłomłyn-Zalewo, Miłomłyn – Ostróda - Stare Jabłonki, prowadzona w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Kończą się także prace przy projektach wokół Kanału. Przy okazji realizowania tych programów przez różnych partnerów przyszedł też czas na porządkowanie nazewnictwa.

Rada Miejska w Zalewie wystąpiła do marszałka województwa z prośbą o opinię w sprawie nazwania szlaku wodnego pomiędzy jeziorem Jeziorak a jeziorem Ewingi. Samorządowcy, a przede wszystkim lokalna społeczność, chcą usankcjonować używaną dotychczas zwyczajową nazwę – Kanał Dobrzycki.

- Nie dziwię się samorządowcom i mieszkańcom, ponieważ w Zalewie i wokół jeziora Ewingi dużo się robi dla ochrony środowiska i lepszego wykorzystania walorów turystycznych tych miejsc – mówi marszałek Jacek Protas. – I o ile Kanał Elbląski w czasie sezonu będzie jeszcze wyłączony z żeglugi, o tyle do Zalewa można pływać i polecam żeglarzom odkrywanie tamtej strony Mazur.

Z pozytywną opinią marszałka województwa Rada Miejska w Zalewie będzie mogła wystąpić do Ministra Administracji i Cyfryzacji z wnioskiem o ustalenie nazwy dla Kanału Dobrzyckiego łączącego Jeziorak z Ewingami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%