› bieżące
11:39 / 20.01.2014

Projekt z językiem niemieckim. Szkoła Podstawowa nr 11

Projekt z językiem niemieckim. Szkoła Podstawowa nr 11

fot. nadesłane

W piątek 17 stycznia szóstoklasiści Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu mieli przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskim programie Instytutu Goethego w Warszawie promującym naukę języka niemieckiego. Zgłaszając szkolę do udziału w tym projekcie mieliśmy na celu zachęcenie naszych uczniów do nauki języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. Projekt „Deutsch Wagen Tour” realizowany był warsztatowo przez lektorkę DWT Magdalenę Jurowską.

Na początku spotkania uczniowie klas 4-6 zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty na temat 8 państw i poprosili panią Magdalenę o ocenę i wytypowanie najlepszej pracy. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie, wykonane z wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Po wyłonieniu najlepszej pracy i rozdaniu nagród, które wzbudziły wielką radość wśród uczniów, nadszedł czas na „zabawę z językiem niemieckim”.

Pani lektor przeprowadziła 3 pięćdziesięciominutowe zajęcia z uczniami, podczas których pokazała, w jaki sposób można bawiąc się uczyć języka obcego. Uczniowie grając w piłkę, bawiąc się, tańcząc, śpiewając, biorąc udział w różnych konkurencjach uczyli się słówek i zwrotów w sposób niezauważalny. Już po kilkunastu minutach sami mówili po niemiecku proste słowa i zwroty. Nie było czasu na nudę, a po każdej wygranej zabawie zwycięzcy dostawali nagrody. Należy także wspomnieć, iż uczniowie biorący udział w zajęciach nigdy wcześniej nie uczyli się języka niemieckiego, był to dla nich pierwszy kontakt z tym językiem. Mamy wielką nadzieję, że prowadzone w tak nowatorski sposób zajęcia zachęcą uczniów do nauki tego języka, jak też wzbudzą w nich chęć poznania bliżej naszego zachodniego sąsiada.

Dziękujemy bardzo pani Magdalenie Jurowskiej za odwiedzenie naszej szkoły, za wspólna zabawę i naukę. Jesteśmy pełni podziwu dla jej profesjonalizmu i zaangażowania w to co robi. Zachęcamy również inne szkoły do zgłaszania się do udziału w projekcie DWG, bo naprawdę warto!

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%