› polityka
07:30 / 06.07.2016

Protas: na Mistrzostwach Świata skorzysta region

Protas: na Mistrzostwach Świata skorzysta region

fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Pod warunkiem oczywiście, że województwo warmińsko-mazurskie wypracuje dobrą ofertę i dotrze z nią do fanów piłki nożnej podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku – tłumaczy poseł Jacek Protas (PO). Zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dodatkowe środki dla województwa warmińsko-mazurskiego na „specjalną kampanię promocyjną”.

Już za dwa lata do Kaliningradu przyjadą tysiące osób-fanów piłki nożnej – wszystko z okazji rozgrywanych tam Mistrzostw Świata. Zdaniem posła Jacka Protasa to idealny czas, aby spokojnie, merytorycznie ale też i finansowo przygotować się do tego przedsięwzięcia i wykorzystać je po to, aby wypromować województwo warmińsko-mazurskie.

Zdaniem posła, nasz region ma sporo atutów, aby zachęcić zagranicznych gości do jego odwiedzenia.

Zarówno standard naszych hoteli i restauracji, jak też atrakcje turystyczne mogą stanowić ciekawą alternatywę dla osób uczestniczących w Mistrzostwach - mówi poseł  Jacek Protas. – Z taką informacją i konkretną ofertą musimy trafić do kibiców, a to z kolei wymaga przygotowania skutecznej kampanii promocyjnej.

Skuteczna kampania promocyjna to dodatkowe środki – i to właśnie z pismem-prośbą o wsparcie zwrócił się poseł Protas do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

- Liczę, że z uwagi na rangę imprezy ministerstwo pomoże finansowo regionowi  w działaniach promocyjnych  i włączy się aktywnie w przygotowania specjalnej kampanii  – komentuje poseł Jacek Protas. – Bardzo wiele zależy także od aktywności lokalnych samorządów i przygotowania przez nie wydarzeń towarzyszących mistrzostwom. O tych tematach powinniśmy wspólnie – w gronie samorządów i branży turystycznej – już rozmawiać. Zwłaszcza dla miast i powiatów przygranicznych to kluczowa sprawa i szansa na konkretny zysk dla miejscowych firm.

Z inicjatywą w tej sprawie poseł zwrócił się także do marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, starostów, prezydentów i burmistrzów miast, organizacji turystycznych oraz przedstawicieli branży turystycznej. Podczas Mistrzostw Świata w Rosji wystąpią 32 drużyny, w tym 14 z Europy. Mecze w Kaliningradzie zostaną rozegrane 16, 22, 25 oraz 28 czerwca 2018 roku. W Obwodzie Kaliningradzkim zagrają drużyny z czterech grup. 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Eksperci będą pracowali nad kampanią promocyjną regionu podczas Mistrzostw Świata

14.07.2016 komentarzy 1

Dokładnie tydzień temu informowaliśmy o pomyśle posła Jacka Protasa, aby Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej w 2018 wykorzystać do promocji naszego regionu. Dziś...