› poradnik
14:24 / 03.10.2016

Prowadzisz sklep? Sprawdź, czy warto wykupić usługę ochrony placówek handlowych

Prowadzisz sklep? Sprawdź, czy warto wykupić usługę ochrony placówek handlowych

Ochrona placówek handlowych to bardzo specyficzna gałąź działalności firm ochroniarskich. Sklepy, zarówno małe, średnie, jak i wielkopowierzchniowe, są narażone na kradzieże. Ponadto wymagają ochrony poza godzinami pracy – zamknięcie sklepu znacznie ułatwia zadanie potencjalnym włamywaczom.

W godzinach pracy

Drobne kradzieże towaru zdarzają się w każdym sklepie. Zjawisko to nie omija właściwie żadnej branży – równie często zdarza się w klepach spożywczych, jak i w księgarniach czy butikach. W takich sytuacjach trzeba reagować szybko, ponieważ jeśli złodziej opuści teren sklepu i nie uda się uchwycić jego twarzy kamerą monitorującą, praktycznie nic nie da się zrobić. Doświadczone firmy ochroniarskie wypracowały skuteczne metody przeciwdziałania drobnym kradzieżom, doskonale znają stosowane przez złodziei sposoby i mogą bardzo  zminimalizować powodowane przez nich straty. Na drobne kradzieże narażone są sklepy wielkopowierzchniowe, w których pracownicy muszą jednocześnie obsługiwać klientów, dbać o rozłożenie towaru i porządek w sklepie. W takiej sytuacji ochrona, dla której zapewnienie bezpieczeństwa będzie podstawowym a nie pobocznym zadaniem, okazuje się niezbędna.

Ochrona placówek handlowych - dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet. 

Po godzinach pracy

Sklepom trzeba również zapewnić bezpieczeństwo po zamknięciu. Wymagają tego zarówno małe jak i duże sklepy. Ochrona placówek handlowych będzie potrzebna przede wszystkim tym firmom, które dysponują własnymi lokalami. Te, które wynajmują powierzchnie w galeriach handlowych, znajdują się w nieco lepszej sytuacji – galerie zazwyczaj same zapewniają ochronę i w przypadku zaistnienia włamania odpowiadają przed klientami. Sklep powinien zostać zabezpieczony niezależnie od tego, w jakiej okolicy się znajduje, choć placówki zlokalizowane w niebezpiecznych dzielnicach i położone w oddaleniu od siedzib ludzkich są szczególnie narażone na działalność przestępców.

Dlaczego zapewnienie sklepowi ochrony jest takie ważne?

 Przede wszystkim dlatego, że placówka handlowa, o ile nie jest skutecznie zabezpieczona, stanowi dla włamywacza stosunkowo łatwy cel. Włamywacz wie, kiedy w lokalu nikogo nie ma, może bez budzenia podejrzeń obserwować zachowanie pracowników i szukać martwych punktów w systemie monitoringu, a w godzinach pracy sklepu korzystać z zamieszania i tłoku (lub w przypadku zorganizowanej grupy złodziei tworzyć sztuczny tłok). Przestępcy zorientowani na drobne kradzieże liczą też na to, że ze względu na niską szkodliwość i powszechność takich przestępstw nie będą za nie zbyt aktywnie ścigani. Każda placówka handlowa ponosi pewne straty związane z prowadzeniem działalności – część towaru ulega zniszczeniu, a część pada łupem właśnie drobnych złodziei. Jeśli jednak nie zapewnimy sklepowi odpowiedniej ochrony straty wynikające z kradzieży mogą okazać się na tyle dotkliwe, aby sens działalności sklepu staje pod znakiem zapytania. Dlatego niezależnie od tego na jaką działamy skalę, jakiego rodzaju towar sprzedajemy i gdzie zlokalizowany jest nasz sklep, warto skorzystać z pomocy renomowanej i doświadczonej firmy ochroniarskiej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%