› policja
10:34 / 14.09.2012

Przebijali opony, wybijali szyby, wgniatali karoserię. Myśleli, że są bezkarni

Przebijali opony, wybijali szyby, wgniatali karoserię. Myśleli, że są bezkarni

Trudno powiedzieć, co kierowało pięciorgiem osób, które przyjechały na parking przy ul. Łęczyckiej i… przebiły opony oraz wybiły szyby w zaparkowanych tam trzech autach. Były to osobowa kia, mazda oraz ford fiesta. Sprawcy powgniatali też w kilku miejscach karoserię aut. Straty jakie zostały wycenione przez właścicieli przekroczyły kwotę 10 tysięcy złotych.

- Zdarzenie miało miejsce 5 września, a sprawcy byli przekonani już, że unikną odpowiedzialności za swój czyn – mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Przeliczyli się jednak. Przez ostatnie dni policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu elbląskiej komendy zatrzymywali ustalone wcześniej osoby.

Wśród nich znalazł się 18-letni Piotr P. – wielokrotnie notowany m.in. za pobicia i uszkodzenia mienia a także 20-letni Adrian M. zatrzymywany wcześniej za kradzieże z włamaniem. Pozostali to: 24-letni Paweł K., 19-letni Adrian G. oraz 29-letnia Małgorzata K. Cała piątka złożyła obszerne wyjaśnienia i przyznała się do dewastacji.

- Powodem było to, iż byli przekonani, że unikną odpowiedzialności za swój czyn – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki. - Poczucie bezkarności tak im się udzieliło, że byli gotowi zniszczyć wszystko, co stanęłoby im na drodze.  

Teraz wszyscy staną przed sądem. Za zniszczenie mienia Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%