› bieżące
06:27 / 01.04.2014

Przebudowa systemu przeciwpowodziowego nadal trwa!

Przebudowa systemu przeciwpowodziowego nadal trwa!

fot. Konrad Kacprzak

Trwa przebudowa systemu przeciwpowodziowego prawego brzegu rzeki Elbląg. Informowaliśmy niedawno, iż od 3 lutego w ramach zadania pn. „Przebudowa systemu przeciwpowodziowego prawego brzegu rzeki Elbląg (CO2a) w rejonie od ujścia rzeki Fiszewki do mostu w Al. Tysiąclecia w Elblągu” miała być zamknięta ul. Panieńska w sąsiedztwie campingu PTTK oraz pod mostem w Al. Tysiąclecia. W zawiązku z powyższym został zorganizowany objazd tego odcinka ulicami Sopocką, Al. Tysiąclecia, Zamkową oraz Wapienną. Prace miały być wykonane w przeciągu trzech tygodni.

Jak informuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta. na dzień 20 lutego wykonano około 70 % ściany szczelnej, która jest najważniejszym elementem zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Wówczas również rozpoczęto roboty związane z wykonaniem pompowni PA i pompowni PC. Do wykonania zostało ukończenie wbijania ścianki szczelnej, wykonanie zasypki nabrzeża na odcinku, gdzie wykonane są kotwy gruntowe.

Należało również wykonać zasypkę nabrzeża, oczep ścianki szczelnej wraz z okładziną kamienną. Miały zostać również wykończone roboty przy pompowni PA i PC, a także budowa kolejnych dwóch PD i PE. Również miał zostać wykonany Mobilny System Ochrony Przeciwpowodziowej, który w przypadku zagrożenia powodziowego ma zamykać ul. Panieńską.

Roboty pod mostem Al. Tysiąclecia trwają nadal. Jak informowano nas, miały zakończyć się po trzech tygodniach, chyba, że warunki atmosferyczne by na to nie pozwoliły. Najwyraźniej okazuje się, że pogoda nie pozwalała na wykończenie wszystkiego w tak krótkim czasie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elbląski camping nagrodzony tytułem Mister Camping 2013

20.10.2013 komentarzy 1

Po raz trzeci z rzędu elbląski Camping nr 61 otrzymał tytuł Mister Camping 2013. Tytuł przyznaje co roku Polska Federacja Campingu i Caravaningu. spotkanie branży...

Czy prace remontowe utrudnią funkcjonowanie elbląskiego Campingu?

04.05.2014

Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Miejsce to otrzymuje prestiżowe nagrody branży turystycznej. Tymczasem przedłużający się remont ulic może poważnie...

Zdjęcia ilość zdjęć 20