› bieżące
09:28 / 02.09.2013

Przebudzenie w Elblągu. Naciśnij i mów

Przebudzenie w Elblągu. Naciśnij i mów

fot. Konrad Kosacz

Niezwykła instalacja znajduje się na zapleczu Ratusza Staromiejskiego. Rejestruje obraz i dźwięk. Wystarczy tylko wcisnąć niewielki, żółty przycisk i można nagrać przesłanie dla innych. Instalacja postała w ramach projektu Przebudzenie. Jej autorem jest Grzegorz Drozd.

Pomysł Grzegorza Drozda polega na stworzeniu w przestrzeni publicznej miasta interaktywnej rzeźby (instalacji), która będzie swoistą platformą swobodnej ekspresji, funkcjonującą zarówno w rzeczywistości realnej, jak i w przestrzeni wirtualnej Internetu, w terminie od lata do jesieni. Rejestracja dźwięku i obrazu odbywać się będzie na wydzielonym obszarze, który stanie się przestrzenią ekspozycyjną dla swobodnej ekspresji wszystkich, którzy zechcą wykorzystać stworzony mechanizm do zaprezentowania własnej kreatywności. System ten zapewni każdemu minutową rejestrację obrazu i dźwięku, te zaś, zapisane zostaną na serwerze umożliwiającym ogląd w sieci, na kanale youtube. Każda rejestracja będzie uruchamiana samodzielnie, przez osobę kreującą wydarzenie w czasie.

Poprzez przycisk „ON” system rozpocznie rejestrację i będzie działał przez minutę; na wyświetlaczu zaprojektowanego systemu można zobaczyć datę i dokładną godzinę rejestrowanej akcji (data i godzina będą kodem dostępu do zarejestrowanych materiałów).

Na stronie internetowej będzie można dodać komentarz do każdej zarejestrowanej akcji. Założeniem projektu jest otworzenie pola swobodnej kreacji dla szeroko rozumianego społeczeństwa oraz równolegle stworzenie platformy społecznościowej, pozwalającej na nieskrępowaną wymianę myśli.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%