› dzieci i rodzina
08:46 / 03.10.2012

Przed nami rodzicami Międzynarodowy Tydzień Bliskości

Przed nami rodzicami Międzynarodowy Tydzień Bliskości

fot. http://www.bavi.pl

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Bliskości obchodzony jest w dniach 8-14  października 2012 pod hasłem W BLISKOŚCI Z TRADYCJĄ. W Elblągu Weekend Bliskości (6-7 października) organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych.

Tydzień Bliskości jest organizowany na całym świecie przez lokalne stowarzyszenia, a koordynowany przez Babywearing International, Inc. (międzynarodową organizację rozpowszechniającą noszenie dzieci, zdrowe dla dzieci i wygodne dla opiekunów), oraz TheBabywearer (portal stanowiący bogate źródło wiedzy o sposobach i zaletach noszenia).
 
Tygodniowe świętowanie bliskości w wielu miastach Polski to znak, że "chustomania" daje wiele radości i korzyści nie tylko dla dziecka, ale i dla matki. Jest to więc kolejna okazja zwrócenia uwagi na tę odwieczną i cenną praktykę (oraz wiele innych pokrewnych zagadnień). Kluby rodziców w wielu krajach organizują wiele spotkań z racji międzynarodowej inicjatywy. W Elblągu organizatorem Weekendu Bliskości jest Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, a zaplanowano go na 6-7 października. W ramach spotkań dla rodziców i zwolenników "chustonoszenia", odbędą się m.in. warsztaty i pokazy mody chustowej, zajęcia z fotografii dziecięcej oraz spotkanie na basenie. Więcej informacji na temat Weekendu Bliskości znajdziesz TUTAJ.
 
Czemu tak pasjonuje noszenie dzieci?
 
Dzieci noszone mniej płaczą i łatwiej zasypiają. Noszenie to świetna metoda wzmacniania więzi, zaspokaja silną u dzieci potrzebę bliskości i podnosi matczyną wiarę we własne kompetencje. Rodzice mogą zająć się swoimi pilnymi sprawami (pranie! naczynia! telefony!) jednocześnie przytulając noworodka. Wychodząc z domu, mogą nie targać ze sobą wózka do ciasnych sklepów czy na wyboiste drogi. A najlepsze jest to, że większość maluchów uwielbia noszenie, czy chodzi o noworodki ukołysane w chuście u Mamy, czy większe dzieci na plecach u Taty.
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%