› sport
12:40 / 19.08.2013

Przedostatni tydzień wakacji spędź razem z MOSiR-em

Przedostatni tydzień wakacji spędź razem z MOSiR-em

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Za nami już siedem tygodni tegorocznych wakacji. Do ich zakończenia zostały jeszcze tylko dwa. Wszystkie obfitowały w szereg wydarzeń sportowych zorganizowanych przez elbląski MOSiR. W tym tygodniu przyszedł czas na finałowe rozstrzygnięcia w siatkówce plażowej. Jednak to nie wszystko co czeka na dzieci i młodzież.

Ostatni turniej szalenie popularnej w Elblągu plażówki odbędzie się we czwartek. O godzinie 16:30 rozpoczną się pierwsze pojedynki. W zawodach weźmie udział 12 najlepszych zespołów po trzech rozegranych do tej pory turniejach: Fachowcy, Nauka Jazdy Adam 2, Nauka Jazdy Adam 1, Taborety, Michałki, Expander, Ptysie, Patologia, Nauka Jazdy Adam 3, Nie do wiary, Tom i Jerry i Apollo 13. Rywalizacja o mistrzostwo i Puchar Dyrektora MOSiR powinna rozegrać się między trzema pierwszymi drużynami. W klasyfikacji generalnej dzieli je bowiem różnica raptem dwóch punktów. Pozostałe zespoły jednak nie zamierzają łatwo odpuścić i z pewnością będą próbowały sporo jeszcze namieszać w końcowej tabeli.

Poza siatkówką plażową w tym tygodniu można zaczerpnąć nauki gry w tenisa ziemnego. We wtorki i czwartki na kortach przy Agrykola przy udziale wykwalifikowanych trenerów można wziąć udział w zajęciach otwartych pod nazwą „Akademia Tenisa Stołowego”. Treningi odbywają się między 10:00 a 12:00. Dodatkowo w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00 – 13:00 korty są ogólnodostępne.

Miłośnicy Nordic Walking czyli spacerów z kijkami w środę o godzinie 9:00 zbierają się przy Muszli Koncertowej w Bażantarni, by wspólnie z instruktorami poznawać uroki leśnych szlaków. W weekend także spędzają czas spacerując, początek w sobotę i niedzielę o godzinie 8:00.

Od poniedziałku do piątku na lodowisku „Helena” przy Karowej, od godz. 10 do 14 można zagrać w tenisa stołowego, koszykówkę uliczną i unihokeja. Bardzo popularna jest też Letnia Szkoła Zumby, która zaprasza w każdy wtorek i czwartek o godz. 13.00 do sali fitness na lodowisku. Tu mogą spędzać czas zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Warto wiedzieć, że codziennie na elbląskich Orlikach można korzystać z boisk w dowolnym zakresie, także zapraszajcie swoich znajomych i wspólnie na sportowo spędzajcie czas. 

W imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców miasta do skorzystania z oferty MOSiR-u. Wstęp na wszystkie turnieje i zajęcia jest całkowicie za darmo. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%