› bieżące
06:28 / 05.09.2013

Przedsiębiorcy skarżą się na stan ul. Wieżowej. Będzie remont?

Przedsiębiorcy skarżą się na stan ul. Wieżowej. Będzie remont?

fot. Nel Cybulska/elblag.net

Elbląska starówka to nie tylko atrakcja turystyczna. To także centrum rozrywki i gastronomii, a dla wielu elblążan po prostu miejsce zamieszkania. Przedsiębiorcy, którzy pracują przy ul. Wieżowej, skarżą się na fatalną drogę prowadzącą do ich lokali usługowych. Urząd Miejski uspokaja – będzie remont.

- Nasi klienci mają utrudniony dojazd. Cała starówka wygląda już świetnie, a nasza uliczka ciągle pozostaje w tyle. Przecież tu mieszkają ludzie, czas najwyższy coś z tym zrobić – mówi właścicielka jednego z lokali znajdujących się przy ul. Wieżowej.

Według Moniki Borzdyńskiej, rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, taka sytuacja wkrótce ulegnie zmianie, gdyż jest już w planach remont tej i pobliskich ulic.

- Złożono wnioski o pozwolenie na budowę na ul. Studzienną, Wieżową i części Rybackiej. W wyniku postępowania przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego umowę zawarto z Biurem Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą ul. Wigilijna 6-7, 82-300 Elbląg. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi wykonanie dokumentacji projektowej i przygotowanie oraz złożenie do DUiA UM E-g kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę. Pozwolenie na budowę zgodnie z obowiązującymi przepisami pozwala na rozpoczęcie wykonywania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej w terminie trzech lat od uprawomocnienia się pozwolenia – tłumaczy Borzdyńska.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że remontu doczekają również ulice: Klasztorna oraz Kuśnierska włącznie z parkingiem. W planach jest bowiem partnerstwo z parafią św. Mikołaja, którego wynikiem miałoby być złożenie wspólnego wniosku o dofinansowanie modernizacji tychże ulic, a także wnętrza kościoła.

- Planuje się złożenie wniosku o dofinansowanie projektu w partnerstwie z Parafią św. Mikołaja na rewitalizację Starego Miasta, polegającego na rewitalizacji wnętrza Katedry oraz modernizacji ul. Studziennej, Klasztornej, Kuśnierskiej wraz z parkingiem. Realizacja zakresu rzeczowego przewidziana jest na lata 2015-2016 w przypadku otrzymania dofinansowania z funduszy norweskich oraz EOG – dodaje rzecznik prasowy UM.

Jesienią, po rozpatrzeniu planu budżetu, Rada Miasta podejmie ostateczne decyzje w tej kwestii.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13