› bieżące
13:50 / 19.05.2013

Przedstawienia Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”

Przedstawienia Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”

Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza w dniach 20-21 maja grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów na spektakle Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska" z Krakowa. Proponowane widowiska poruszają tematy bliskie młodszym i starszym dzieciom oraz młodzieży. Serdecznie zapraszamy!!!

20.05.2013 r. (poniedziałek)

Przedstawienia dla grup przedszkolnych i klas 0-III


9.00 Alicja w leśnej krainie: Jak wytłumaczyć dzieciom, czym jest dobre wychowanie? Wielu rodziców i nauczycieli boryka się z tym problemem. Jak przekazać odpowiedni wzorzec, za którym maluchy podążą z uśmiechem, nie nudząc się i nie sprzeciwiając? Otóż pragniemy zaprezentować Państwu bajkę, która w wesoły i przystępny sposób pomoże dzieciom spojrzeć na swojej zachowanie z dystansu i zrozumieć, że jest ono często krzywdzące dla innych. Przenosząc naszą małą publiczność w baśniowy świat, pokazujemy, jakich zachowań należy unikać, a jakie drogi wybierać, by oszczędzić innym i sobie przykrości.

10.30 Małe co nieco tygryska: Zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiedni sposób odżywiania się, ale również dbanie o własną higienę i zaprzyjaźnienie się z codziennymi ćwiczeniami. Jednak jak wytłumaczyć maluchowi, że cukierki, które bardzo mu smakują, są szkodliwe, bakterie jednak istnieją, chociaż ich nie widać, a ćwiczenia wcale nie muszą być nieprzyjemne i męczące? Otóż, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, stworzyliśmy barwny, zabawny, a przy tym dydaktyczny spektakl kształtujący postawy prozdrowotne już od najmłodszych lat. Budowa naszego spektaklu pozwala małym widzom na uczestnictwo w perypetiach głównej bohaterki, dzięki czemu łatwiej im opowiedzieć się po właściwiej stronie i zrozumieć, że zdrowe jedzenie, mycie zębów i aktywne spędzanie czasu są ich sprzymierzeńcami.

12.00 Przygody Smoka Emila: Dzisiejsze czasy stawiają rodziców i pedagogów przed nie lada wyzwaniem. Mają za zadanie wykształcić u swoich pociech bezpieczne postawy, asertywność i ostrożność. Jest to spowodowane zwiększeniem się liczby niebezpieczeństw czyhających na dzieci: Internetu, obecności licznych sprzętów elektrycznych, zwiększonego natężenia ruchu drogowego i dorosłych posiadających złe intencje. W związku z tym wysuwamy w kierunku Państwa propozycję niezwykłej bajkowej opowieści kształtującej u dzieci podstawy poprawnego i ostrożnego zachowania się w stosunku do obcych, umiejętności odnalezienia się w ruchu drogowym, korzystania z różnorakich sprzętów i odnalezienia się w otaczającej rzeczywistości. Przedstawienie to w przystępny i zabawny sposób nauczy najmłodszych, co wolno, w jakich sytuacjach powinni być ostrożni, a co jest zakazane. Żywe uczestnictwo dzieci w przedstawieniu, nauka wierszyków i pomoce dydaktyczne wykorzystane na scenie pomogą w łatwym przyswojeniu ważnego zagadnienia bezpieczeństwa i nauczą dzieci rozwagi podczas zabawy.

Zgłoszenia przyjmuje:
Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7,
tel.: 55 611 31 69
e-mail: m.adamska@bibliotekaelblaska.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%