› rozwój i edukacja
09:21 / 06.10.2012

Przedszkolaki z siedemnastki radośnie obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu

Przedszkolaki z siedemnastki radośnie obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu

fot. Konrad Kosacz

Pierwszy piątek października jest wyjątkowym dniem. Ciekawi Was dlaczego? W tym dniu smutek i skwaszone miny są surowo zakazane, bo jest to Światowy Dzień Uśmiechu. Wagę tego dnia podkreśla w szczególny sposób Przedszkole Nr 17 w Elblągu, którego wychowankowie uśmiechali się dziś nadzwyczaj często i pięknie. Z tej okazji małe i duże przedszkolaki "siedemnastki" wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą czapkę. Mieliśmy szansę je zobaczyć.

Uśmiech, znaczy radość - wie o tym każdy maluch. A jak wiadomo, sprzyja temu dobra zabawa, której nie mogło zabraknąć tego dnia. - Dzieci wraz z paniami uczestniczyły w zabawie tanecznej, z licznymi atrakcjami i niespodziankami. Jednak najważniejszym punktem tego dnia były czapki. Małe, duże, kolorowe, śmieszne, z uszami lub bez, a nawet czapka przypominająca kapelusz magika, z którego wyskakuje królik. Wszystkie wzięły udział w przedszkolnym konkursie. Spośród nich wybrano pięć najładniejszych. Po jednym z każdej grupy wiekowej. Kapeluszową kolekcję można było podziwiać w holu przedszkola, gdzie w przed każdym z nich postawiono małe koszyki. Rodzice odbierający swoje pociechy, biorąc kasztany z wielkiego kosza stojącego przy wejściu, mogli oddać swój głos na najpiękniejszą z nich.
 
Czy dzieci lubią się uśmiechać?
Odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście, że tak! - odpowiadała chórem grupa Żuczków, zaoferowana wizytą dziennikarzy w przedszkolu. - Bardzo lubimy się uśmiechać. Szczególnie, gdy się bawimy - powiedział jeden z Zuchów. Na dowód tego, przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, radośnie przy tym pokazując...
 
Kilka słów o Dniu Uśmiechu
Radosne święto nie ma stałej daty, obchodzone jest w każdy pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia i znanej wszystkim ikonki - żółtej buźki jest Harvey Ball, który w 1963 roku chciał stworzyć prostą grafikę, która byłaby symbolem radości i dobrej woli. 
 
Każdy z nas ma w swoim repertuarze całą paletę barwnych uśmiechów. Taki, który dedykujemy naszym dzieciom, przyjaciołom. Taki, który wyraża naszą radość. Taki, który jest wynikiem grzeczności. Taki, gdy śmiejemy się z samych siebie. Taki, w którym ktoś może się zakochać. Wykorzystajmy dzisiaj każdy z nich i uśmiechajmy się nie tylko od święta. Z uśmiechem każdemu do twarzy. Tobie również :) 
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12