› poradnik
13:49 / 29.03.2021

Przegląd: letnie sukienki z najnowszej kolekcji 2021

Przegląd: letnie sukienki z najnowszej kolekcji 2021

To już najwyższy czas, by wybrać dla siebie odpowiednie sukienki na lato! Miniony czas był dla wszystkich ciężki – pandemia wywróciła do góry nogami niemalże cały świat. Również wpływ pandemii dało się odczuć w modowych trendach. Brak możliwości organizacji tradycyjnych pokazów mody sprawił, że projektanci zaczęli szukać alternatyw, niejednokrotnie okazywały się strzałem w dziesiątkę. Pokazy online z hal przemysłowych lub z pól pszenicy były oryginalną odpowiedzią na pandemiczne obostrzenia i ograniczenia. Mody nic nigdy nie zatrzyma. Co w takim razie będzie modne w tym sezonie? Już śpieszę z odpowiedzią!

Wzory, kolory i etniczne wzory

Patrząc na dzieła wszystkich projektantów i domów mody można odnieść wrażenie, że stonowane kolory w klimacie matki ziemi i bezpieczne pastele stanowią jedynie tło dla włoskich projektów. Ci nawet podczas pandemii nie stracili na swoim temperamencie. Dolce&Gabbana ewidentnie stawiają na etniczne wzory z różnych stron świata, a motyw aztecki jest tym przewodnim. Nie brakuje tutaj typowych włoskich stylizacji jak luźna sukienka z kwadratami o różnych charakterach i printach. Można odnieść wrażenie, jakby Włosi próbowali zamknąć część świata w swoich kreacjach. W Ptak Moda mamy https://ptakmoda.com/396-sukienki-letnie, które idealnie wpasowują się w kanon sukienek na lato 2021 w wersji włoskiej!

Ten specyficzny klimat możesz wykorzystać w ciekawych połączeniach. Szpilki i jeans będą tutaj jednym z bardziej pożądanych elementów. Taki motyw nada się zarówno do formalnych, jak i tych codziennych stylizacji.

szyfonowa-sukienka-z-dekoltem-carmen-w-kwiaty

Intensywne kolory sukienek na lato

Versace podobnie jak Dolce&Gabbana stworzyła bardzo optymistyczną i pełną intensywnych kolorów kolekcję. Jednak w przeciwieństwie do swoich rodaków Versace stawia na mniejsze szaleństwo kolorystyczne. W ich kolekcji wiosna-lato 2021 znajdują się modele monochromatyczne w intensywnych odcieniach różu, pomarańczy i słonecznych letnich barw. I jak to u Versace bywa sporo falban, prostych krojów i obowiązkowo podkreślona talia.

Lubisz takie klimaty? My również! Dlatego w naszej najnowszej kolekcji znajdziesz kilka ciekawych sukienek, które są tworzone w tym klimacie. Wspomnę o tym, że pokaz kolekcji wiosna-lato 2021 odbył się w otoczeniu marmurowych rzeźb, które nadały niesamowity antyczny klimat całemu wydarzeniu. Trzeba przyznać, że Versace poradzili sobie na piątkę z pandemicznymi obostrzeniami dotyczącymi zakazu organizowania tradycyjnych wybiegów!

szyfonowa-sukienka-z-dekoltem-w-kwiaty

A co mają dla nas polscy projektanci?

Na naszym podwórku widać wyraźnie trend na luźne kroje, które dzięki odpowiedniej konstrukcji podkreślają figurę. Motyw na barwne printy i rozkloszowane sukienki pochodzi od projektantek Klary Kowtun i Antoniny Sameckiej. Ewidentnie widać tutaj letnie klimaty pośród bujnego kwiecia!Przyglądając się polskim wybiegom, można zauważyć wyraźnego antagonistę, a jest nim Magda Butrym, która stworzyła kolekcję krótkich dopasowanych sukienek.

Pamiętaj o tym, że niezależnie od aktualnych trendów staraj się trzymać swojego stylu. Indywidualność jest obecnie w cenie ?

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%