› moda i styl życia
12:56 / 02.05.2013

Przegląd trendów obuwniczych na sezon wiosna-lato 2013

Przegląd trendów obuwniczych na sezon wiosna-lato 2013

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Szpilki, platformy, słupki, koturny  to nie nazwy konstrukcji przestrzennych a jedynie rodzaje obcasów. Od zawsze wiadomo, że kobiety kochają szpilki, szpilki kochają kobiety,  a mężczyźni kochają kobiety w szpilkach. O tym, jakie trendy dominują w tegorocznych pokazach mody i gdzie w Elblągu można znaleźć odpowiedniki światowych marek butów, donosi nasz reporter.

1) Patrzymy na obcas

Transparentne obcasy – murowany hit tego sezonu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obcasy w geometryczny wzór lub z gadziej skóry. Wiosną szukamy butów z obcasem, który zwraca uwagę formą oraz kolorem.


2) Buty na ten sezon muszą szokować. W Internecie możemy odnaleźć zdjęcia z pokazów mody, które ukazują przedziwne kształty obuwia, zaskakują kolorystyką, połączeniem kolorów i użytych materiałów. Ale powiedzmy sobie wprost – która z Pań założy tego typu buty na wiosenny spacer po Bażantarni?


3) Kolor buta nie może być statyczny. Musi on zaskakiwać i niekoniecznie łączyć się z innymi użytymi kolorami i materiałami. Opinia na jednym z portali modowych „musi się dziać” doskonale oddaje to, co widzimy na zdjęciu poniżej. Prócz drobnej zmiany w wysokości obcasa tak naprawdę ten trend powtarza się z roku poprzedniego. To dobry znak dla Pań, którym zalegają w szafie buty z poprzedniego sezonu.


4) I wspomniana zmiana wysokości obcasa. W tym sezonie przestają być modne buty na szpilce większej, niż 8 centymetrów. Zmiana również na plus – kobiety wyższe, lub którym po prostu wygodniej chodzi się w niższym bucie będą zadowolone. Faktem wartym zauważenia jest mały powrót szpikulców na początku butów.


5) Buty na wiosnę w męskim stylu – czy to na pewno dobry krok? Większość projektantów pokazała obuwie, które może szokować. Prawdopodobnie, tak samo, jak w punkcie drugim, nie przyjmą się one w naszym kraju.

No dobrze, to są trendy, które zaskakują i są wyznacznikiem dla pozostałych producentów w jakim kierunku buty robić. Rzućmy okiem na popularne kolekcje sklepów takich jak Deichmann tudzież Lasocki, w których elbląskie Panie będą mogły znaleźć coś dla siebie zgodnie z panującą modą.

Deichmann
Mniejsze niż zazwyczaj obcasy i wszechobecne pozytywne kolory. Imitacja skóry wężowej – jak najbardziej!

Lasocki
Widać tutaj wszechobecną imitację skóry, jednakże kolory są stonowane, a nie krzykliwe. Zasada zmniejszenia wysokości obcasa również jest tutaj zastosowana.Casadei
Nic sobie nie robią z zaleceń o zmniejszeniu wysokości obcasa, aczkolwiek motywy skórkowe już są widoczne. Również swoisty misz-masz w kolorystyce oraz zastosowanie ostrego czubka buta.Badura
Jest zarówno zmniejszenie obcasa, jak i również zastosowanie materiałów skórkowych.


Przed zakupem wymarzonych butów, trzeba zastanowić się czy w tych z  wybiegów mody można zajść dalej niż na długość czerwonego dywanu. Projektanci stawiają w tym roku na funkcjonalność i estetykę. To dwa najważniejsze kryteria wyboru dla kobiet kupujących obuwie w każdym wieku, miejscu i …humorze.

9
3
oceń tekst 12 głosów 75%