20:52 / 02.12.2013

Przekazanie obowiązków nowemu wojskowemu komendantowi uzupełnień

Przekazanie obowiązków nowemu wojskowemu komendantowi uzupełnień

fot. Michał Libuda

W siedzibie kina "Orzeł" odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków służbowych Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Elblągu. Dotychczas pełnił te obowiązki ppłk. Remigiusz Piasecki a nową osoba na tym stanowisku został ppłk. Jerzy Wieczorek.

W tej uroczystości wziął udział również Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie płk Andrzej Szczołek, przedstawiciele WSzW i WKU w Elblągu oraz 16 Dywizji Zmechanizowanej i władz państwowych. - Ppłk Remigiuszowi Piaseckiemu dziękujemy za bardzo dobrą realizację zadań Wojskowego Komendanta Uzupełnień i godną postawę oficera Wojska Polskiego oraz gratulujemy wyróżnienia Brązową Odznaką "Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej". Ppłk. Jerzego Wieczorka witamy serdecznie w naszej społeczności i zapewniamy pomoc w rozwiązywaniu ważnych spraw dla obronności państwa i naszego województwa - czytamy w specjalnym oświadczeniu na tą okazję.

- Byłem komendantem uzupełnień obejmujące dwa duże miasta Gdynię i Sopot, 3 powiaty Pucki, Wejherowski, Kartuski na rzecz Marynarki Wojennej., Tutaj inny rodzaj wojsk inne tereny administrowane jednak myślę, że nie będzie problemów, ponieważ to nie jest dla mnie nic nowego. Zapoznam się z zadaniami i przystąpię do ich realizacji. To jest dla mnie wyróżnienie. - mówi ppłk. Wieczorek.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13