› sport
16:00 / 29.07.2013

Przełom lipca i sierpnia – jak spędzić ten czas na sportowo?

Przełom lipca i sierpnia – jak spędzić ten czas na sportowo?

Miniony tydzień obfitował w wiele emocji sportowych, których zwieńczeniem był wczorajszy wyścig Modrzewina Race. Dziś, jak zwykle w poniedziałek, prezentujemy jakie wydarzenia sportowe odbędą się w tym tygodniu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem. Każdy miłośnik sportu w tym tygodniu powinien w Elblągu znaleźć coś dla siebie.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13 odbywają się w Bramie Targowej zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w trakcie których mogą wziąć udział wielu zabawach historycznych i współczesnych grach planszowych. Dodatkowo od dzisiaj w tych samych godzinach nowość - słynne gry i zabawy z czasów PRL-u. Codziennie w godzinach 10:00 - 14:00 miłośnicy tenisa stołowego, streetballa i unihokeja mogą również na lodowisku Helena doskonalić swoje umiejętności w tych dziedzinach sportu.

Sympatycy tenisa ziemnego w każdy wtorek i czwartek na kortach przy Agrykola w godzinach 10-12 spotykają się celem nauki gry i doskonalenia jej techniki. Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych, pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają niemałą wiedzę i praktykę w tym temacie.

W każdy wtorek i czwartek na Lodowisku Helena odbywają się zajęcia, z których może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci, czy posiadanej kondycji fizycznej. Noszą one nazwę "Letnia Szkoły Zumby". Jest to forma bardzo aktywnego fitnessu, dzięki której po regularnym jej uprawianiu poprawia się sylwetka i samopoczucie. Zajęcia odbywają się przy latynoskiej muzyce w rytm prostych kroków tanecznych połączonych z kombinacją ruchów. Ćwiczenia rozpoczynają się o godzinie 13:00.

W środę w godzinach 10.00 – 14.00 na Lodowisku Helena będą dominować tenisiści stołowi. Tam bowiem odbędzie się trzeci tego lata turniej w tej dyscyplinie. Zgłoszenia przyjmowane są pół godziny przed rozpoczęciem. Udział w nim jest oczywiście bezpłatny. Do tej pory w kategorii do lat 13 wygrywali Aleksander Ludwikowski i Sebastian Stępkowski, natomiast w kategorii Open najlepsi byli Krzysztof Bojanowski i Jacek Świtalski. Jak będzie w najbliższą środę, czy ponownie Ci zawodnicy będą wiedli prym? A może ktoś inny okaże się bezkonkurencyjny?

Dodatkowo dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 mogą spędzać czas na Przystani Kajakowej przy ulicy Radomskiej. Tam pod pod okiem wykwalifikowanej kadry prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży na siłowni, sali gimnastycznej i wodzie. Tu także gry zespołowe, liczne konkursy i zabawy ruchowe. Natomiast w systemie sobotnio – niedzielnym spływy integracyjno – rodzinne, szczegóły dotyczące spływów tel. nr 501 355 844. 

Lubisz spacery z kijkami? Jeśli tak, to w takim razie w środę o godzinie 9:00 oraz sobotę i niedzielę przy Muszli Koncertowej w Bażantarni zbierają się miłośnicy Nordic Walking z kijkami na warsztatach, które prowadzić będą specjalni instruktorzy. Jest więc możliwość podszkolenia swoich umiejętności i wspólnego spaceru na świeżym powietrzu. Informujemy, że wszystkie gry i zabawy organizowane przez MOSiR dostępne są również na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu oraz www.umelblag.pl.

W weekend czekają nas dwa mecze piłkarskie z udziałem naszych drugoligowców z Olimpii oraz Concordii. Ci pierwsi ponownie zagrają na Agrykola. Tym razem podejmować będą szósty w poprzednim sezonie Znicz Pruszków, który w tym chce zająć wyższe miejsce, kto wie może nawet dające awans. Rywal zatem nie będzie łatwy, a spotkanie zapowiada się jako ciężkie, tym bardziej, że w poprzedniej kolejce Znicz wygrał u siebie 3:1 ze Stalą Mielec. Olimpia natomiast zremisowała z Pelikanem i w sobotnim meczu musi szukać punktów, bo kolejna ich strata wprowadzi nerwowość w poczynania zawodników.

Drugi mecz, z udziałem Concordii, ponownie odbędzie się na stadionie jej przeciwnika. Tym razem pomarańczowo-czarni jadą do Łowicza, ostatniego rywala Olimpii. Tam to gospodarze będą murowanym faworytem do zwycięstwa. Będzie im na nim szczególnie zależało, bo mierzą w tym sezonie wysoko i dodatkowo z Olimpią jedynie zremisowali.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%