› sport
14:07 / 14.06.2018

Przemysław Rojek pojedzie na kajakarskie mistrzostwa Europy juniorów!

Przemysław Rojek pojedzie na kajakarskie mistrzostwa Europy juniorów!

Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg) zakwalifikował się do udziału w mistrzostwach Europy juniorów w kajakarstwie. W środę w Wałczu, startując w kajakowej jedynce na 500 metrów, wygrał wewnętrzny test reprezentacji Polski .

Warto nadmienić, że jest to wielki sukces 16-letniego sportowca zważyszy nie tylko na wielką liczbę konkurentów z całej Polski, których musiał pokonać, ale również na fakt, że rywalizował z zawodnikami znacznie starszymi od siebie. Jak to się stało?

Przemek jest juniorem młodszym, ale przekwalifikowaliśmy go do juniora starszego. Otworzyło mu to drogę do mistrzostw Europy, ale  w związku z tym ścigał się z zawodnikami o rok, dwa lata starszymi od siebie. 

– poinformował nas trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski. 

W miniony weekend w Bydgoszczy miały miejsce eliminacje do kadry narodowej. Z 90 osób startujących w kategorii juniorów starszych zakwalifikowano 15. najlepszych. W tej piętnastce znalazł się Przemysław Rojek. Niestety zabrakło w niej, prezentującego od długiego czasu bardzo dobry poziom, Adama Witkowskiego. W kategorii juniorów młodszych rywalizowało ze sobą aż 130 zawodników. Znakomicie wypadli Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski, którzy zajęli odpowiednio: piąte i szóste miejsce.

13 czerwca (w środę) w Wałczu odbyła się ostateczna rozgrywka o awans do mistrzostw Europy juniorów. Wyłoniła ona 9 zawodników, którzy pojadą na zawody. W tym ścisłym gronie, po bardzo udanym starcie w wyścigu na 500 metrów (K1 500 m), znalazł się Przemysław Rojek.  

Trener Wojciech Załuski bardzo chwalił swoich zawodników:

Dla mnie Przemek Rojek i Adam Witkowski to w tej chwili najlepsza dwójka w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Lepszej  K2 1000 metrów nie ma.

W eliminacjach w Bydgoszczy i Wałczu nie brała udziału Marta Witkowska. Wynika to z tego, że zawodniczka ZKS Olimpii Elblag startuje już w kategorii seniorów. Wchodzi w skład kadry narodowej młodzieżowej i właśnie wróciła z obozu szkoleniowego w Wałczu, na którym przygotowywała się do młodzieżowych mistrzostw świata. W lipcu odbędzie się ostateczna rozgrywka, w której stawką będzie awans do ścisłego grona zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na tych zawodach.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%