› przepisy
15:55 / 05.03.2013

Przepis na... deserowe co nieco

Przepis na... deserowe co nieco

Takim deserom trudno się oprzeć, tym bardziej że ich przygotowanie nie zabiera ani dużo czasu ani pracy. Jeśli więc najdzie Was ochota na coś słodkiego, to już macie pomysł. Co będziemy potrzebować?

Mrożony deser kawowy 
Składniki: 400 ml kawy, 1 tabliczka białej czekolady, ¼ szklanki mleka, 2 łyżeczki cukru, bita śmietana, wiśnie kandyzowane, starta gorzka czekolada.

Przyrządzenie: Kawę posłodzić, dolać mleko. Białą czekoladę rozpuścić i wlać do kawy. Kawę wlać do szerokiego i niskiego naczynia. Wstawić do zamrażarki na 4 godziny, co jakiś czas rozdrabniać zamarzający płyn widelcem, by uzyskać kryształki lodu. Po zamrożeniu przełożyć do naczyń deserowych, ozdobić bitą śmietaną, wisienką i posypać gorzką czekoladą.

Malinowy przekładaniec
Składniki:
gęsty, zimny jogurt waniliowy, maliny świeże albo mrożone, bezy cukier waniliowy.

Przyrządzenie: Jogurt wymieszać z cukrem waniliowym. Bezy pokruszyć na dosyć małe kawałeczki. Do szklanych pucharków układać warstwowo: bezy, jogurt, maliny. Warstwy powtarzamy aż do wyczerpania składników. Na wierzchu powinny znaleźć się pokruszone bezy. Włożyć do lodówki na nie mniej niż 30 minut. Podawać: Schłodzony.

Smacznego;)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%